Gdzie pasja staje się projektem biznesowym

1074
O4 przestrzeń

O4 przestrzeń

Olivia Business Centre otwiera nową przestrzeń – projekt O4 – dedykowany nowym firmom, a także małym i średnim przedsiębiorstwom szukającym kreatywnego miejsca wspierającego ich rozwój biznesowy oraz ekspansję zagraniczną.

Pasja, aktywność, biznes

Stworzenie potrzebnego na rynku, innowacyjnego biznesu wymaga zaangażowania, wiedzy i dużo pozytywnego myślenia o powodzeniu własnych działań. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom i chcąc wspierać ludzi pasji, którzy pragną zmieniać świat dzięki nowym projektom biznesowym, podnoszącym jakość życia ludzi – Olivia Business Centre stworzyła projekt rozwoju innowacji O4. Od pasji, inspiracji, poprzez wiedzę, kontakty, relacje, a także finansowanie do rozwoju talentów i biznesu w skali globalnej. Tak rozpoczyna się historia O4.

Czym jest i gdzie się znajduje O4?

O4 to projekt oferujący unikatowe wartości dla firm i projektów biznesowych na różnych etapach rozwoju. Przestrzeń O4 znajduje się na parterze i pierwszym piętrze w budynku Olivia Four. Na parterze znajduje się multimedialne centrum konferencyjne, a na pierwszym piętrze mieszczą się rożnej wielkości powierzchnie biurowe, przestrzeń coworkingowa i część socjalna. O4 czyli „Czwórka” poza wskazaniem miejsca, odnosi się także do czterech filarów programu projektu, na których się opiera się aktywna działalność, czyli wsparcie w wymiarach: finansowania, internacjonalizacji, oferty „Smart Space” oraz kreatywnej edukacji.
Osoby i firmy, które tutaj zdecydują się na ulokowanie swojej działalności mogą liczyć na pomoc w nawiązywaniu relacji oraz współpracy w wymiarze lokalnym, krajowym i zagranicznym, czyli m.in. przy tworzeniu nowych firm i biznesów, nowych szans rozwoju dla biznesów już działających, wymiany doświadczeń, poszukiwania finansowania, współpracy nauki z biznesem, edukacji oraz rozwoju sztuki i designu.
– Chcemy aby to nowe miejsce, ta nowa przestrzeń oferowała wysokiej jakości program dla różnych grup wiekowych, w tym dzieci, młodzieży oraz ludzi szukających rozwoju i inspiracji, a także tych, którzy chcą zdobyć nowy zawód lub kwalifikacje. Będzie to możliwe dzięki udziałowi np. w takich projektach jak InfoShare Academy, który właśnie inaugurujemy – przedstawia pomysły na działalność przestrzeni Marta Moksa, kierownik projektu O4.
O4 oferuje przede wszystkim miejsce do prowadzenia biznesu, ale także chce być platformą spotkań i ekosystemem biznesu, który koncentruje i scala ludzi tworzących innowacyjną przedsiębiorczość z całego Trójmiasta. W centrum konferencyjnym od początku roku odbyło się już wiele cyklicznych spotkań np. społeczności 3camp.pl, firm rodzinnych, a także szereg szkoleń, warsztatów i lekcji pokazowych, m.in. nieszablonowej placówki edukacyjnej – Gimnazjum Thinking Zone. O4 to także usługi, m.in. lekcje językowe, tanga i zumby oraz oferta wsparcia finansowego przy udziale np. środków funduszu LQT.