Fabryka Wołomin z generalnym wykonawcą

1116
Fabryka Wolomin

Fabryka Wolomin

Spółki Park Handlowy Wołomin i Eiffage Polska Budownictwo podpisały umowę na realizację centrum.

Inwestor projektu informuje, że generalnym wykonawcą Centrum Handlowego Fabryka Wołomin została firma Eiffage Polska Budownictwo. Podpisany 23 września kontrakt obejmuje realizację centrum, jak również budowę parkingu naziemnego i towarzyszącej infrastruktury technicznej. Tym samym prace nad pierwszym tak dużym i nowoczesnym kompleksem handlowo-usługowym w powiecie wołomińskim wchodzą w kolejny etap.
Centrum handlowe Fabryka Wołomin tworzone jest z myślą o ponad 37 tys. mieszkańców Wołomina, ale też 250 tys. osób znajdujących się w obszarze jego bezpośredniego oddziaływania. Ponieważ w zasięgu 30-minutowej jazdy samochodem nie ma drugiego takiego kompleksu, Fabryka Wołomin stanie się dla nich miejscem nie tylko wygodnych zakupów, ale też spędzania wolnego czasu i rozrywki.
Fabrykę Wołomin tworzyć będą dwa obiekty – galeria handlowa o powierzchni 23,5 tys. m kw. oraz park handlowy o powierzchni 6,5 tys. m kw. Te 30 tys. m kw. powierzchni handlowej przeznaczone jest dla 80 punktów usługowych i handlowych z segmentu moda, rozrywka i gastronomia. Pierwsze lokale znalazły już swoich najemców – wiemy już na pewno, że klienci Fabryki Wołomin będą mogli m.in. odwiedzić sklepy Carrefour, CCC, H&M oraz drogerię Hebe, jak również skorzystać z usług ekologicznej pralni Eko-Top.
Pomiędzy położonymi naprzeciwko siebie budynkami galerii i parku handlowego znajdzie się ogólnodostępny parking z 830 miejscami postojowymi. Co ważne, dotarcie do Fabryki Wołomin wcale nie będzie wymagało skorzystania z samochodu – tuż obok znajduje się bowiem niezwykle popularna stacja kolejowa Wołomin Słoneczna.
Firma Eiffage Polska Budownictwo, której powierzono funkcję generalnego wykonawcy, zobowiązała się ukończyć prace budowlane w połowie października 2015 r.
Wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem Fabryki Wołomin jest firma CBRE.