ETHOS z generalnym wykonawcą

1064
ETHOS

ETHOS

Kulczyk Silverstein Properties – międzynarodowa firma inwestycyjna i deweloperska – wybrała firmę PORR Polska na generalnego wykonawcę kompleksu biurowo-handlowego ETHOS przy placu Trzech Krzyży 10/14 W Warszawie. Prace budowlane ruszą jeszcze w lipcu 2015 roku.

ETHOS to największy projekt klasy A+ zlokalizowany na historycznym Trakcie Królewskim i jednocześnie jeden z najbardziej reprezentacyjnych i poszukiwanych adresów w Warszawie. Prace budowlane będą trwały od lipca br. do września 2016 roku.
Po rozbudowie, rewitalizacji i dostosowaniu projektu do standardów klasy A+ i certyfikacji BREEAM „Excellent”, ETHOS (dawniej Holland Park) zaoferuje najemcom ponad 17.000 mkw. powierzchni. 13.000 mkw. zajmą biura z wielkością pojedynczej kondygnacji dochodzącą do 3.000 mkw.
Jednym z kluczowych elementów inwestycji będzie dobudowa pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku na działce położonej od strony Skarpy Wiślanej oraz nowo powstały, niemalże 1000-metrowy, taras na 5. kondygnacji z widokiem w kierunku Wisły na Stadion Narodowy oraz park Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego.
Znacznie powiększona zostanie przestrzeń handlowa zlokalizowana na parterze budynku. Jej reprezentacyjny charakter podkreślą wysokie na 8 metrów, w pełni przeszklone witryny sklepowe.
Centralnym punktem ETHOSA będzie przykryte szklanym dachem patio, wokół którego zlokalizowane zostaną restauracje, kawiarnie i butiki. Przestrzeń ta będzie ogólnodostępna i otwarta dla ruchu z placu Trzech Krzyży. Ważnym udogodnieniem dla przyszłych klientów i gości kompleksu będzie możliwość skorzystania z podziemnego parkingu.
Cieszę się, że projekt będziemy realizować z renomowanym i doświadczonym partnerem jakim jest firma PORR. Partnerem, który doskonale poznał inwestycję i rozumie jej specyfikę, co gwarantuje jej ukończenie w wysokiej jakości oraz w zakładanym terminie. Chcemy, żeby pierwsi najemcy wprowadzili się na plac Trzech Krzyży jeszcze w 2016 roku – podkreśla Maciej Zajdel, członek zarządu KSP.

ETHOS stawia na jakość

Projektanci ETHOSA skupili się na zapewnieniu przyszłym najemcom maksymalnego komfortu. Do ich dyspozycji zostaną oddane dwie niezależne recepcje biurowe oraz odrębne centralne wejście do części handlowej i osiem cichobieżnych wind. W ETHOSIE zaplanowano również wewnętrzne zielone tarasy, miejsca parkingowe dla rowerzystów oraz pomieszczenia socjalne z prysznicami.
Autorem koncepcji architektonicznej jest konsorcjum pracowni MAAS Projekt i Chapman Taylor.

Prestiżowa lokalizacja w centrum stolicy

Kompleks zlokalizowany jest w ścisłym centrum, w odległości niespełna 100 metrów od budynków Giełdy Papierów Wartościowych i hotelu Sheraton. W najbliższym otoczeniu ETHOSA znajdują się także: zespół budynków Parlamentu, ambasady Stanów Zjednoczonych, Kanady i Francji, a także luksusowe butiki oraz popularne restauracje i kawiarnie. Usytuowanie projektu w ścisłym centrum Warszawy gwarantuje doskonały dostęp do komunikacji publicznej – Metro Centrum, Dworzec Centralny PKP, liczne przystanki autobusowe i tramwajowe. Istotną cechą lokalizacji ETHOSA jest również bliskość terenów zielonych wzdłuż ulic Rozbrat i Książęcej.

O inwestorze

Kulczyk Silverstein Properties (KSP) jest międzynarodową, prywatną firmą inwestycyjną i deweloperską z siedzibą w Warszawie, będącą joint venture pomiędzy Kulczyk Real Estate Holding S.à r.l (KREH) i Silverstein Properties, Inc. (SPI). KSP powstało pod koniec 2010 roku i zajmuje się budowaniem i inwestowaniem w nieruchomości biurowe oraz handlowe w Europie Środkowej i Wschodniej.
Silverstein Properties Inc. (SPI) z siedzibą w Nowym Jorku, jest firmą inwestującą, zarządzającą i budującą nieruchomości, prowadzoną przez prezesa i dyrektora generalnego Larry’ego Silversteina. Obecne portfolio firmy obejmuje 850.000 mkw. nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. SPI posiada $10 mld (USD) planowanych inwestycji, łącznie z trzema nowymi wieżowcami na terenie World Trade Center w Nowym Jorku i projektami Four Seasons w Nowym Jorku i Orlando.
Akcjonariusze KSP w swoim portfelu posiadają łącznie ponad 3,25 milionów mkw. powierzchni komercyjnych, mieszkalnych i handlowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy Środkowo-Wschodniej.