Eiffage wybuduje Centrum Handlowe Łacina w Poznaniu

1082
Łacina

Łacina

Negocjacje pomiędzy deweloperem – Apsys i generalnym wykonawcą – firmą Eiffage Polska Budownictwo (spółką zależną Eiffage Construction) zakończyły się sukcesem. W rezultacie Eiffage Polska Budownictwo będzie odpowiedzialne za budowę Centrum Handlowego Łacina. Nowy, flagowy projekt firmy Apsys w Poznaniu będzie miał powierzchnię najmu wynoszącą 99.000 m kw.

Jak stwierdza inwestor CH Łacina przedefiniuje znaczenie pojęcia „galeria handlowa” przede wszystkim dzięki regionalnemu potencjałowi inwestycji. Będzie on ponadto wyrażony w nieporównywalnej ofercie, jaką zagwarantują najemcy, unikatowej i innowacyjnej architekturze oraz wyjątkowemu podejściu do klienta. Galeria stawiać będzie także na ekologię.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że przy projekcie Łaciny współpracujemy z tak doświadczonym i wiodącym na rynku europejskim generalnym wykonawcą jakim jest Eiffage. Wzajemnie dzielimy ambicję, aby ten projekt stał się wizytówka zarówno Poznania, jak i całego regionu wielkopolskiego, a także wzorcem dla branży centrów handlowych – mówi Fabrice Bansay, prezes Apsys Polska.
Łacina jako wielofunkcyjny obiekt nowej generacji będzie centrum dedykowanym nie tylko zakupom, ale także rozrywce i kulturze. Ze względu na swoją wielkość i ilość zróżnicowanych najemców, galeria będzie sama w sobie miejscem, gdzie klienci będą mogli znaleźć wszystko, co odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom. Pod jednym dachem znajdzie się w Łacinie 300 najemców, w tym 40 wielko- i średniopowierzchniowych, 220 butików, 40 restauracji i kawiarni oraz 3300 miejsc parkingowych dla klientów.
Do tak prestiżowego budynku zostały wybrane materiały najlepszej jakości: marmurowe podłogi, wyszukane sufity, dekoracyjne oświetlenie oraz liczne ekrany LCD – wszystkie wybrane w celu ożywienia wnętrza centrum handlowego. Szczególną uwagę przy projektowaniu budynku zwrócono na wykorzystanie naturalnego światła, wykorzystując szklane panele dachowe i okna.
Nowatorskie „zielone” rozwiązania zastosowane w CH Łacina pozwolą na przyznanie jej prestiżowego certyfikatu BREEAM na poziomie „bardzo dobry”. Ich celem jest także zapewnienie zdrowszego i bardziej przyjaznego środowiska zakupów i codziennej rozrywki.
Centrum handlowe Łacina zostało zaprojektowane przez RTKL, światowej klasy architektów znanych z realizacji takich projektów jak Arkadia w Warszawie czy Westfield w San Francisco.
Eiffage Polska Budownictwo, jako generalny wykonawca, rozpocznie prace wiosną tego roku. Technologia i doświadczenie pozwolą zakończyć budowlaną część prac w czasie krótszym niż 15 miesięcy. Proces budowy będzie składał się z postawienia kamiennej elewacji budynku oraz szklanej fasady centrum handlowego. Naprzeciwko głównego wejścia stworzony zostanie ogromny plac z fontanną. Otwarcie Centrum Handlowego jest planowane na rok 2016.

PROJEKT W LICZBACH:

Powierzchnia najmu: 99.000 m kw.
Liczba najemców: 300
Liczba miejsc parkingowych: 3300
Otwarcie: w 2016
Architekci: RTKL, BEG, AND
Strefa zasięgu: ponad 760.000 mieszkańców w odległości 30 min. jazdy samochodem oraz ponad 995.000 mieszkańców w odległości 45 min. (badanie rynku wykonane przez Jones Lang LaSalle)
Liczba miejsc pracy: 3000 w fazie budowy, 3500 po otwarciu
Całkowity koszt inwestycji: 290 mln euro

Informacje o Eiffage Polska Budownictwo:

Eiffage Polska Budownictwo, generalny wykonawca usług budowlanych, jest doświadczoną, uznaną i powszechnie rekomendowaną firmą na polskim rynku budowlanym. Eiffage Polska Budownictwo oferuje pełny zakres usług budowlanych. Specjalizuje się w kompleksowym wykonawstwie obiektów: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, oświatowo-kulturalnych oraz przemysłowych i sportowych.
Od 2001 roku firma znajduje się w strukturach francuskiej grupy budowlanej Eiffage, jednej z największych grup tego tupu w Europie, znanej m.in. z budowy najwyższego na świecie wiaduktu w Millau we Francji.
Firma zatrudnia blisko 300 pracowników, a jej roczne obroty kształtują się na poziomie kilkuset mln zł.

Informacje o Apsys Polska:

Apsys jest globalnym operatorem w branży centrów handlowych istniejącym w Polsce od 1996 roku. Firma działając jako inwestor, deweloper, agent ds. najmu, menadżer projektu oraz zarządca nieruchomości świadczy kompleksowe usługi zarówno w odniesieniu do centrów należących do spółki, jak również tych pozostających pod jej zarządzaniem. Fachowa wiedza, znajomość oczekiwań konsumentów oraz długoletnie doświadczenie pozwalają Apsys planować i realizować projekty, które pomimo upływu czasu wciąż pozostają atrakcyjne dla klientów.
Podkreślając atuty środowiskowe każdego miejsca, unikalną atmosferę, specyfikę społeczną i jego historię, firma projektuje przestrzenie dostosowane do warunków każdej społeczności lokalnej, obiekty unikatowe, jedyne w swoim rodzaju, z którymi klienci mogą się utożsamiać.
W Polsce Apsys zarządza obecnie 18 centrami handlowymi o całkowitej powierzchni GLA 650.000 m kw. zlokalizowanymi w 13 największych miastach i prowadzi prace nad budową swojego nowego flagowego projektu, zlokalizowanego w Poznaniu centrum handlowego Łacina.