Echo w Budapeszcie

1207

Centrum Handlowe Mundo w Budapeszcie. Źródło: wizualizacja dewelopera
 

Deweloper Echo Investments wybuduje  centrum handlowe w Budapeszcie. Obiekt komercyjny o nazwie Mundo  powstanie w dzielnicy Zuglo.

Firma deweloperska Echo Investments właśnie otrzymała zgodę węgierskiego Ministerstwa Gospodarki Narodowej na realizację inwestycji Mundo, która zakłada powstanie  wielofunkcyjnego centrum handlowego. Pozytywna opinia pozwala na rozpoczęcie procedury uzyskania pozwolenia na budowę. Centrum Mundo będzie łączyło funkcję usługową, handlową, rekreacyjną i rozrywkową. Na 104 000 m2 znajdzie się 37 300m2 powierzchni handlowej i 4000 m2 biurowej. Do dyspozycji klientów będzie 170 sklepów oraz 1450 miejsc parkingowych, włącznie z funkcją  Park & Ride. Na dachu kompleksu znajdzie się klub fitness i ogród. W późniejszym terminie realizacji inwestycji zostanie wybudowany dodatkowy budynek – nowa siedziba rady dzielnicy Zuglo. Inwestycja taka sprawi, że Mundo pełniło będzie doatkowo funkcje publiczne i administracyjny. 

Projekt opracowało polskie biuro architektoniczne Quadra we współpracy  z węgierskim BH Épitész Studio Kft. Otwarcie centrum handlowego zaplanowane jest na rok 2015.