Echo Investment sprzedało biurowiec Aquarius Business House

1177
Aquarius BC

Aquarius BC

Spółka Echo Investment sfinalizowała sprzedaż biurowca Aquarius Business House, realizowanego w centrum Wrocławia przy zbiegu ulic Swobodnej i Borowskiej.

Nowym właścicielem budynku, który powstał w ramach I etapu inwestycji Aquarius Business House, jest hiszpański inwestor Azora Europe. Cena transakcyjna to 41,9 mln euro. Przez kolejne 5 lat budynkiem zarządzać będzie Echo Investment Property Management. Biurowiec jest wynajęty w 98 proc.

Aquarius Business House to nowoczesny kompleks biurowy oferujący szereg najnowszych rozwiązań technologicznych, wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, systemy bezpieczeństwa i kontroli dostępu, a także funkcje pozwalające w sposób proekologiczny, efektywny i oszczędny zarządzać energią i mediami.

Do tej pory powierzchnie w Aquarius Business House wynajęły takie firmy jak m.in.: Tieto Poland, PwC, BNY Mellon, AXIT, Randstad, Lux Med, BOŚ Bank, Expander Advisors, Credit Agricole, Farmacja Plus.

Obiekt składa się z dwóch 7-kondygnacyjnych budynków. Powierzchnia biurowa całego obiektu przeznaczona na wynajem to 25.000 mkw. Pierwszy etap inwestycji zakończył się w listopadzie 2012 roku. Zakończenie drugiego etapu zaplanowano na październik 2013 roku. Wykonawcą stanu surowego obiektu jest Eiffage Budownictwo Mitex SA. Architektura budynku powstała w pracowni Arcad z Kielc. Obsługujące obiekt parkingi dla samochodów zaoferują łącznie 410 miejsc: 323 w parkingu kubaturowym, 37 w parkingu podziemnym oraz 50 na parkingu zewnętrznym.