Dwie galerie w Inowrocławiu

1066
Galeria Solna w Inowrocławiu , źródło: foto dewelopera

Galeria Solna w Inowrocławiu , źródło: foto dewelopera

W 75-tysięcznym Inowrocławiu, do tej pory, nie było ani jednej galerii handlowej. W przeciągu najbliższych dwóch lat powstaną co najmniej dwa takie obiekty.

 

Pierwszy obiekt handlowo-usługowy, Galeria Inowrocław, powstanie u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Piłsudskiego. Inwestor przedsięwzięcia, właściciel deweloperskiej firmy Nestor, Aleksander Trepka, oczekuje na wydanie decyzji środowiskowej. Zaraz po jej otrzymaniu zamierza złożyć wniosek o pozwolenie na budowę 3-kondygnacyjnego budynku o łącznej powierzchni 56,6 mkw. Projekt architektoniczny budynku i jego otoczenia wykonała pracowania Tomasza Gwiazdowskiego. Wiadomo, że pierwszym najemcom powierzchni usługowych będzie sieć kin HELIOS.

 

Druga galeria to projekt realizowany przez firmę Libra Project. Planowany obiekt będzie nosił nazwę „Galeria Solna”. Inwestorem przedsięwzięcia jest Dariusz Miłek twórca sieci sklepów obuwniczych CCC, Boti i Quazi. 10 hektarowa działka zlokalizowana jest, w pobliżu Galeri Inowrocław, w zachodniej części miasta. Projekt zakłada, że budynek galerii handlowej zajmie 30 tys. mkw. W sumie w obiekcie znajdzie sie miejsce dla 100 lokali handlowo-usługowych. Według informacji zamieszonych na jednym ze znanych forów traktujących o inwestycjach budowlanych, wczoraj tj.29 marca rozpoczęły sie roboty budowlane, które potrwać mają do końca b.r.

 

źródło: ino-online.pl,mminowroclaw.eu,skyscrapercity.com