Duży metraż mieszkania to duże możliwości urządzenia miejsca do życia

976
NAP Invest ul. Polnocna

NAP Invest ul. Polnocna

Stosunkowo łatwo można znaleźć informacje o tym, jak efektywnie wykorzystać każdy metr w małym mieszkaniu. Rzadko natomiast spotyka się porady, jak w pomysłowy sposób wyposażyć przestronny lokal. A przecież większy metraż daje duże pole do popisu. Wykorzystajmy go więc na swoją korzyść.

W kameralnym Osiedlu Nowy Przylądek dewelopera NAP Invest Group przy ulicy Północnej w Lublinie są jeszcze do kupienia ostatnie duże mieszkania. To lokale trzy- i czteropokojowe z przestronną kuchnią, łazienką i holem. Jeżeli szukamy nieruchomości dla całej rodziny, to warto zastanowić się nad metrażem, w którym każdy z domowników znajdzie swoje miejsce i odrobinę intymności.
Duże mieszkania, które proponuje swoim klientom NAP Invest Group już w fazie projektowej zostały dopracowane przez architektów. Takie podejście znacznie ułatwia urządzenie lokum. Powstały funkcjonalne pomieszczenia, które dają nam spore możliwości atrakcyjnej aranżacji wnętrza – mówi Katarzyna Cebulak, właścicielka Studia Projektowego Mudo Design.

wnetrze
Duże mieszkania możemy dowolnie przeprojektować zgodnie ze swoimi potrzebami. Powinniśmy zastanowić się, gdzie będziemy spędzać najwięcej czasu, czy często przychodzą do nas goście, a może potrzebujemy w domu miejsca do pracy?
Dla przykładu w 20-metrowym pokoju dziennym zaproponowanym przez NAP Invest Group bez problemu wydzielimy strefę relaksu z tv, małą biblioteką oraz strefą jadalną. Możemy też połączyć kuchnię z salonem, a przestrzeń optycznie przedzielić stołem, bądź często spotykaną w nowoczesnych wnętrzach wyspą kuchenną – proponuje projektantka.
Jeśli nie potrzebujemy dodatkowego pokoju, warto pomyśleć też o połączeniu go z sypialnią. Deweloper NAP Invest Group proponuje oddzielną toaletę i łazienkę, jednak nie każdy jest zwolennikiem takiego rozwiązania.
Jeśli nie zależy nam na oddzielnej toalecie, możemy przeprojektować pomieszczenie na rzecz małej garderoby. Innym rozwiązaniem będzie połączenie jej z łazienką i stworzenie pokoju kąpielowego – dodaje właścicielka Studia Projektowego Mudo Design.
Przy małych metrażach często jesteśmy zmuszeni do zamawiania sprzętów domowych na zamówienie. Trudno jest optymalnie dopasować je do rozmiarów i funkcji pomieszczenia. W dużych mieszkaniach bez większych problemów możemy planować zagospodarowanie pomieszczeń. Atutem są również duże możliwości w wyborze mebli. Przy dużym metrażu łatwiej dobrać meble z katalogu, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.
Na inwestycję przy ulicy Północnej powinni zwrócić uwagę również przedsiębiorcy. Lokale o powierzchni do 90 mkw. mogą pełnić funkcję biura. W mieszkaniu trzy- lub czteropokojowym z przestronnym holem zmieści się recepcja, część biurowa oraz sala spotkań – mówi Marcin Rogowski z biura nieruchomości HomePlace.
Dla właścicieli firm równie ważne jest położenie nieruchomości. Zbytnie oddalenie od centrum nie wpływa korzystnie na interesy przedsiębiorców. Inwestycja NAP Invest Group to nie tylko przestronne lokale, ale też dobra lokalizacja.
Jest to miejsce dla osób, które cenią komfort życia w centrum, a także dla przedsiębiorców szukających miejsca na siedzibę swojej firmy. Budynki położone są na malowniczej skarpie, z której rozciąga się widok na lubelskie Stare Miasto. Aktualna oferta przewiduje miejsce postojowe w garażu podziemnym gratis do wybranych mieszkań – mówi Jolanta Michalska, dyrektor Działu Sprzedaży NAP Invest Group.