Drugi etap Stacji Kazimierz na starcie

1128
StacjaKazimierz 2

StacjaKazimierz 2

Grupa Waryński i Polnord uzyskały prawomocne pozwolenie na budowę drugiego etapu kompleksu Stacja Kazimierz, realizowanego na warszawskiej Woli. Równocześnie inwestorzy rozpoczęli sprzedaż tej fazy projektu, w której znajdzie się 111 mieszkań o powierzchni od 35 do 106 m kw. oraz 5 lokali usługowych o łącznej powierzchni ponad 602 m kw. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na IV kw. 2015 r.

Stacja Kazimierz to osiedle mieszkaniowe, które tworzą budynki w stylu modernistycznym o wysokości od sześciu do dziewięciu kondygnacji, zlokalizowane na terenie działki przy ul. Jana Kazimierza na warszawskich Odolanach. Drugi etap projektu, w którym powstanie 111 lokali, obejmuje realizację kaskadowego budynku, składającego się z dwóch integralnych brył oraz charakterystycznego parterowego łącznika. W drugiej fazie inwestycji zaplanowano również 5 lokali usługowych oraz 117 miejsc parkingowych, usytuowanych w garażu podziemnym oraz na terenie osiedla.
W drugim etapie inwestycji znajdzie się o kilkadziesiąt mniej mieszkań niż w pierwszej fazie, zmieni się również ich struktura. Tym razem po szczegółowej analizie sprzedaży inwestorzy postawili na nieco większe lokale, które dominują w ofercie.
Budynek drugiej fazy projektu Stacja Kazimierz wyposażony został w liczne udogodnienia m.in. monitoring, komórki lokatorskie oraz funkcjonalne rozwiązania dla rowerzystów. Ponadto, każde mieszkanie, w zależności od kondygnacji, posiada loggię, balkon lub taras.
Wśród lokali, które trafiły do sprzedaży w ramach drugiego etapu inwestycji znajdują się mieszkania o następujących metrażach: 1 mieszkanie 1-pokojowe (45 m kw.), 42 mieszkania 2-pokojowe (35-52 m kw.), 53 mieszkania 3-pokojowe (55-62 m kw.), 13 mieszkań 4-pokojowych (78-98 m kw.) oraz 2 mieszkania 5-pokojowe (106 m kw.)
Ceny ofertowe m kw. mieszkań drugiej fazy projektu rozpoczynają się od 6.975 zł. Oprócz mieszkań w stanie deweloperskim, Grupa Waryński i Polnord zaoferują również możliwość zakupu lokalu wykończonego pod klucz, w jednym z dostępnych wariantów wykończenia.
Rozpoczęcie budowy drugiego etapu inwestycji Stacja Kazimierz nastąpi w IV kw. br. Zakończenie realizacji tej fazy projektu zaplanowano na I kw. 2017 r. Obecnie na ukończeniu jest również budowa pierwszego etapu inwestycji, w którym znajdzie się 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m kw. oraz 5 lokali handlowo-usługowych. Dotychczas swoich nabywców znalazło już ponad 80 proc. mieszkań. Docelowo, w ramach całego kompleksu powstanie ok. 650 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej ok. 44 tys. m kw.