Dobre wyniki Unidevelopment w 2013 roku

1104
LYKKE AERIAL

LYKKE AERIAL

Zarząd Unidevelopment S.A. może zdecydowanie uznać rok 2013 za udany. W ciągu 12 miesięcy firma sprzedała prawie 170 mieszkań w inwestycjach w Warszawie i w Poznaniu. Spółka pracowała również nad kolejnymi projektami, z których część trafi na rynek już w tym roku.

W 2013 roku firma Unidevelopment zwiększyła ponad dwukrotnie liczbę sprzedanych lokali w porównaniu do wcześniejszych 12 miesięcy – z 70 do prawie 170. Wynik ten udało się osiągnąć przede wszystkim dzięki dwóm inwestycjom – Osiedlu Hevelia w Poznaniu oraz Point House na warszawskim Mokotowie. W przypadku drugiej z nich sprzedaż mieszkań została zakończona. W końcówce roku znaczący wpływ na wielkość sprzedaży Unidevelopment miało także osiedle Lykke, powstające na warszawskiej Białołęce.
Wbrew obawom części ekspertów rok 2013 okazał się udany dla wielu firm deweloperskich. Po wygaśnięciu programu Rodzina na Swoim oraz zrównoważeniu się poziomu popytu i podaży, na rynku widoczna była stabilizacja. Spółki, które tak jak nasza, miały atrakcyjną ofertę i pewną sytuację finansową, były w stanie osiągnąć dobre wyniki sprzedaży – mówi Zbigniew Gościcki, prezes zarządu Unidevelopment S.A.
Pozytywnym zjawiskiem na rynku deweloperskim w 2013 roku były też utrzymujące się niskie stopy procentowe. Kredyty hipoteczne stały się przez to tańsze i bardziej dostępne. W sytuacji, w której około 98 proc. wszystkich naszych klientów korzysta z kredytowania nieruchomości, miało to istotny wpływ na podejmowanie przez nich pozytywnych decyzji o zakupie mieszkania.

Mniej upustów, większe znaczenie jakości

Zdaniem przedstawicieli Unidevelopment unormowana sytuacja na rynku spowodowała, że w 2013 roku mniejsze znaczenie niż we wcześniejszych latach miały upusty cenowe. Klienci dokładnie analizowali natomiast dopasowanie wyjściowej ceny do standardu i lokalizacji inwestycji. Ważnym elementem, mającym wpływ na wyniki sprzedaży Unidevelopment była także wysoka jakość obsługi klientów.
Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że wysokie standardy obsługi są niezwykle ważne. Przede wszystkim pozwalają utrzymać zainteresowanie klienta ofertą spółki i doprowadzić do sfinalizowania transakcji. Dobra jakość obsługi ma też ogromny wpływ na poziom satysfakcji nabywcy i zwiększa prawdopodobieństwo polecenia firmy kolejnym osobom. W naszych analizach satysfakcji przeprowadzonych w 2013 roku wśród klientów, którzy zamieszkali w budynku Point House, uzyskaliśmy w tym zakresie bardzo obiecujące wyniki. Uczestnicy badania zgodnie twierdzili, że są gotowi polecić swoim znajomym skorzystanie z oferty Unidevelopment – mówi Zbigniew Gościcki.
Wyniki analiz przeprowadzonych przez firmę znalazły swoje odzwierciedlenie w praktyce. Coraz większy procent osób, które zakupiły mieszkanie na osiedlach Unidevelopment zainteresowało ofertą firmy kolejnych potencjalnych klientów. W przypadku inwestycji gdzie realizowana była akcja lojalnościowa – tak jak w budynku Point House na warszawskim Mokotowie – odsetek ten był wyjątkowo wysoki.

Ambitne plany na 2014

W tym roku Unidevelopment planuje w dalszym ciągu rozwijać swoją działalność zwiększając liczbę realizowanych projektów mieszkaniowych. Na liście nowych inwestycji spółki znajduje się m.in. I etap Osiedla Czarnieckiego w poznańskiej dzielnicy Wilda, którego realizację spółka rozpoczęła w październiku ubiegłego roku. Sprzedaż mieszkań na tym osiedlu zostanie uruchomiona w I kwartale 2014.
Ambitne plany na najbliższe 12 miesięcy spółka wiąże również z rynkiem warszawskim. W drugiej połowie tego roku w stolicy rozpocznie się realizacja kolejnych inwestycji m.in. osiedla mieszkaniowego na Gocławiu, przy ulicy Kapelanów AK oraz II etapu osiedla Lykke na Białołęce (na wizualizacji). W przypadku tej drugiej inwestycji widoczny jest duży wpływ programu Mieszkanie dla Młodych na zainteresowanie klientów ofertą. Spora część mieszkań w tej inwestycji spełnia kryteria umożliwiające uzyskanie rządowych dopłat przy zakupie nieruchomości.

***********

Unidevelopment S.A. jest deweloperem o ugruntowanej pozycji na rynku, należącym do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy Unibep. Jest również członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego. Kompleksowa oferta Unidevelopment obejmuje zarówno mieszkania w budynkach wielorodzinnych jak i obiekty biurowe, realizowane z wykorzystaniem ekologicznych metod pracy i materiałów z certyfikatami środowiskowymi.