Designerski Salon Sprzedaży firmy Profbud otwarty

1232
Profbud salon sprzedaży 1

Profbud salon sprzedaży 1

21 czerwca nastąpiło otwarcie nowego Salonu Sprzedaży firmy deweloperskiej Profbud, zlokalizowanego na warszawskim Bemowie przy ul. Dywizjonu 303 nr 139. Salon Sprzedaży marki Profbud to prawdziwe dzieło sztuki – łączy w sobie elementy artystyczne i design z nowoczesnymi technologiami i najnowszymi trendami w zakresie kreowania doświadczenia zmysłowego gości.

Powstanie tego punktu to spora innowacja – zazwyczaj biura sprzedaży firm deweloperskich mieszczą się w stawianych na budowie kontenerach. Profbud nie tylko zrealizował stacjonarny salon, ale zadbał też o jakość jego wykonania – wnętrze zaprojektowane zostało przez światowej sławy designera Roberta Majkuta, autora takich realizacji jak ekskluzywne kino Orange Cinemas w Pekinie, słynny fortepian Whaletone, czy nagradzane za projekt wnętrze Multikina w warszawskiej galerii Złote Tarasy.
Postawiliśmy na klarowną, czytelną funkcję przestrzeni, jej podział na nowoczesne rozwiązania prezentacyjne zakładające dużą interaktywność z kupującym, ekspozycję zaawansowanych makiet, ściśle idący z wytycznymi marki koloryt, unikatową atmosferę oraz dużą otwartość – mówił Robert Majkut podczas ceremonii otwarcia.
Wnętrze utrzymane jest w trzech barwach: bieli, czerwieni i czerni, zaś przejścia pomiędzy tymi intensywnymi kolorami łagodzą cieniowania i kształty. Salon wyposażony jest w indywidualnie zaprojektowane meble (biurka sprzedawców, stoły, szafki i regały) i nowoczesne materiały, jak np. paperstone, czy laboratoryjne szkło (wykonano z niego spektakularną lampę z 44 szklanych rur, znajdującą się w centralnej części salonu). Tylną część pomieszczenia zdobi wykonany z drewna, przestrzenny relief, zaś całą kompozycję dopełnia indywidualnie drukowana, cieniowana gradientem wykładzina.
Profbud salon sprzedaży 2
O wyposażenie salonu w nowoczesne i designerskie rozwiązania zadbało studio THIS, zajmujące się m.in. wzornictwem przemysłowym i architekturą w obszarze detali i wnętrz. THIS wykonało prototypy mebli i opracowało unikatową stylistykę makiet osiedli (Awangardy, Dekady i Stelli) prezentowanych w gablotach. Kamil Pączkowski, design manager z firmy THIS, wraz z zespołem zadbał również o wyposażenie biura w najnowocześniejsze rozwiązania: w blaty biurek sprzedawców wkomponowano ekrany, na których klienci mogą oglądać rzuty mieszkań w 3D, zaś szklane ściany sali konferencyjnej pokryto inteligentną folią (jednym kliknięciem można zmniejszyć jej przezierność).
Aby zbudować wyjątkowe doświadczenie dla gości, w salonie emitowany jest specjalnie skomponowany zapach i muzyka, przywodzące na myśl uczucia towarzyszące decyzji o zakupie mieszkania.
Wiemy, jak przełomową decyzją dla wielu naszych klientów jest zakup mieszkania, dlatego chcieliśmy uczynić ten moment jeszcze bardziej niezwykłym i przyjemnym. Kluczowe jest też to, że chcieliśmy zrobić coś nowego, coś unikalnego, z czym nie mogą oni spotkać się w żadnym innym biurze deweloperskim. Poprzez SalonSprzedaży chcieliśmy także zwizualizować naszym klientom z jaką jakością będą mogli spotkać się na naszych osiedlach. Chcemy kreować produkty szyte na miarę i wyznaczać trendy – mówił Bohdan Szułczyński, wiceprezes zarządu firmy Profbud.

W Salonie Sprzedaży dostępne są trzy najnowsze inwestycje firmy Profbud: osiedla Awangarda, Dekada i Stella.

fot. Szymon Polański