Czas na targowanie we Wrocławiu

1148
targi mieszkań NA Wrocław

targi mieszkań NA Wrocław

Symptomy wiosny nie tylko w przyrodzie. Ożywia się także rynek mieszkaniowy, m.in. za sprawą targów nieruchomości. W najbliższy weekend 1 i 2 marca Nowy Adres organizuje je w hali Stulecia we Wrocławiu.

Polski rynek mieszkaniowy przeszedł w ostatnich miesiącach wielkie zmiany – ceny nieruchomości spadły do poziomów sprzed boomu lat 2006-2008, a wskutek całej serii obniżek stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej mamy rekordowo tanie kredyty hipoteczne. Choć od Nowego Roku przy zaciąganiu kredytu trzeba mieć obowiązkowo 5-procentowy wkład własny, w sukurs kupującym przyszło jednak wprowadzenie rządowego programu dopłat do kredytów „Mieszkanie dla Młodych”. Wszystko to sprawia, że kupno mieszkania wiosną 2014 roku może być dobrym pomysłem. Poszukiwania najlepiej rozpocząć na 13. edycji Targów Mieszkań i Domów nowyadres.pl
Powodów, aby kupić mieszkanie na naszych wiosennych targach jest kilka. Po pierwsze, można zaciągnąć kredyt hipoteczny na wyjątkowo korzystnych warunkach. Ta sytuacja nie utrzyma się jednak długo – według analityków stopy procentowe zaczną rosnąć już tej jesieni. Po drugie, kupno pierwszego mieszkania jest teraz łatwiejsze z rządowym programem dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych”. Dzięki temu programowi możemy dostać pieniądze na wkład własny do kredytu, wymagany przez przepisy tzw. nowej rekomendacji S. I po trzecie, wystawcy na naszych targach jak zwykle przygotowali wiele atrakcyjnych ofert i promocji, obowiązujących tylko podczas imprezy – mówi Andrzej Łuczyszyn, dyrektor zarządzający firmy Nowy Adres S.A., organizatora targów.
1 i 2 marca w Hali Stulecia przy ul. Wystawowej 1 w jednym miejscu i czasie będzie można zapoznać się z pełną ofertą rynku mieszkań i domów Wrocławia i okolic. Poruszanie się po targach ułatwi specjalny przewodnik, który otrzymają wszyscy odwiedzający imprezę.
W imprezie weźmie udział blisko 120 wystawców, spośród których wielu przygotowało unikatowe oferty, dostępne tylko dla uczestników imprezy. Promocje przygotowały m. in. BNM Development, Dach Bud, Mota-Engil Real Estate, Prodim, Suprahouse, TEMAR Deweloper, Wrobud i wiele innych.
Jak zwykle będzie można zapoznać się z ofertą największych dolnośląskich deweloperów – stałych bywalców Targów Mieszkań i Domów, w tym Archicom, Atal, Dom Development, LC Corp, Lokum Deweloper, Rafin, Triada Dom, Vantage i wielu innych. Wielu spośród wystawców w swojej ofercie posiada domy i właśnie tego typu nieruchomości będzie prezentować na targach.
Zapraszamy również do zakupów na rynku wtórnym – swoje stoiska na targach mają takie agencje nieruchomości, jak Home Broker, Krzesaj Nieruchomości, Metrohouse i in. Na stoiskach banków i pośredników finansowych (wśród nich Bank Pekao S.A., Expander, Open Finance i in.) zwiedzający targi dowiedzą się, jak sfinansować planowany zakup nieruchomości.
Zapraszamy także na stoisko eurobanku, który będzie oferował specjalny kredyt targowy „Niski Procent na targach”. Unikatową możliwość skorzystania z oferty kredytu hipotecznego z zerową prowizją będą mieli tylko odwiedzający Targi Mieszkań i Domów.
Wszelkie zawiłości prawne i problemy dotyczące transakcji mieszkaniowych – w tym zasad uczestnictwa w rządowym programie dopłat do kredytów hipotecznych „Mieszkanie dla Młodych” – pomogą rozwikłać podczas bezpłatnych prelekcji specjaliści lokalnego rynku nieruchomości.
Na stoisku firmy Home Profit będzie można odebrać jedną z 500 specjalnych, darmowych kart rabatowych, dających stałe zniżki sięgające nawet kilkudziesięciu procent w ponad 700 sklepach z branży wykończenia i wyposażenia wnętrz w całej Polsce. Karta Home Profit daje nieograniczone możliwości oszczędzania, ponieważ jest ważna bezterminowo, a lista miejsc, w których można otrzymać rabat nigdy nie jest zamknięta. Program rozwija się cały czas, a wraz z nim rośnie zasięg i ilość punktów partnerskich.
Wszyscy odwiedzający targ otrzymają towarzyszący targom bezpłatny „Album Targowy – Wrocław i okolice, wiosna 2014″. Prezentowane w nim inwestycje opisane są w najdrobniejszych szczegółach, a klarowna i elegancka forma graficzna ułatwia porównywanie ofert. W albumie znajdzie się też kompendium „Jak kupić mieszkanie?”, zawierające wszystkie informacje niezbędne do szybkiego i bezproblemowego sfinalizowania transakcji, w tym nowe reguły dotyczące zaciągania kredytów hipotecznych po wprowadzeniu w życie przepisów tzw. rekomendacji S III.
Z myślą o najmłodszych uczestnikach targów organizator wraz z Fabryką Pomysłów i Zabawy przygotował kolorowy plac zabaw. Z kolei rodzice po trudach poszukiwań będą mogli znaleźć chwilę wytchnienia nad gorącą kawą w eleganckiej kawiarence targowej.
Partnerem targów jest firma Lokum Deweloper. Wśród Patronów Honorowych targów znajdują się m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Polski Związek Firm Deweloperskich.

Więcej informacji na www.targi.nowyadres.pl

Targi Mieszkań i Domów
1-2. marca 2014 r.
Hala Stulecia
ul. Wystawowa 1, Wrocław
sobota i niedziela, godz. 10.00-17.00