CH Rywal powiększy się o ponad 12 tys. m kw.

1340
CH-Rywal

CH-Rywal

Firma BPF Inwestor, która zapowiedziała budowę dwóch centrów handlowych w Cieszynie i Kwidzynie, chce także rozbudować swój obiekt w Białej Podlaskiej – Centrum Handlowe Rywal.

 

 Galeria, działająca od 2007 roku, ma obecnie 13,5 tys. mkw. powierzchni, a po powiększeniu będzie liczyć ponad 25 tys. mkw. powierzchni. Nowa część trzykondygnacyjnego budynku powstanie na 3,3-hektarowej działce na rogu ulic Prostej i Brzeskiej. Będzie połączona łącznikiem z już istniejącym obiektem.

Obecnie trwa rozbiórka budynku Kredyt Banku, w miejscu którego rozpocznie się budowa nowej części. W centrum pojawią się nowe marki, takie jak: Sinsay, Mohito, Martes Sport, H&M, CCC oraz trzysalowe kino. Ponadto parking powiększy się o 168 miejsc postojowych (łącznie będzie ich miał 268).

Rozbudowane CH Rywal powita klientów wiosną 2014 roku. Za projekt architektoniczny odpowiada warszawskie biuro Król Projektowanie architektoniczne.

BPF Inwestor w grudniu zeszłego roku zakupił także kolejną działkę przy CH Rywal, ale na razie nie ujawnia planów związanych z tym terenem.

Biuro Prawno Finansowe Inwestor realizuje jednocześnie kilka inwestycji. W finalnej fazie są prace budowlane w Galerii Kamiennej w Starachowicach. Firma rozpoczęła też rozbudowę Centrum Handlowego Hermes w Skarżysku-Kamiennej oraz przygotowuje się do budowy nowego centrum handlowego w Cieszynie.

Źródło: Eurobuild CEE