CFE generalnym wykonawcą Bulwarów Książęcych we Wrocławiu

1079
bulwary ksiazece wroclaw bpi polska

bulwary ksiazece wroclaw bpi polska

BPI Polska podpisało umowę w zakresie generalnego wykonawstwa na budowę Bulwarów Książęcych we Wrocławiu z CFE Polska. Dolnośląska inwestycja jest już czwartym projektem, przy którym belgijski deweloper zdecydował się na współpracę z siostrzana spółką.

Bulwary Książęce powstaną przy ul. Księcia Witolda u zbiegu dwóch ramion Odry od strony Mostu Pomorskiego na Kępie Mieszczańskiej. Inwestycja zakłada realizację nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego z 352 apartamentami oraz mieszkaniami o podwyższonym standardzie, a także ogólnodostępną promenadą handlową i nowym miejskim placem.
Począwszy od pierwszej inwestycji w Gdańsku, przy współpracy z CFE realizowane są kolejne projekty w Polsce. Powiązania grupowe pozwalają na znacznie większą kontrolę każdego elementu wykonawstwa całej inwestycji i w efekcie zachowanie najwyższego standardu mieszkań – wyjaśnia Maciej Golis, dyrektor projektu w BPI Polska odpowiedzialny za realizację inwestycji we Wrocławiu.
Bulwary Książęce zostaną zrealizowane w dwóch etapach. W ramach I powstanie 175 lokali mieszkalnych. Będą to mieszkania o podwyższonym standardzie typu Comfort o wysokości 2,68 m oraz apartamenty Prestige o wysokości 2,82 m. Budynek został zaprojektowany tak, aby maksymalnie wykorzystać walory widokowe wynikające z unikatowego położenia projektu u zbiegu dwóch ramion Odry, w reprezentacyjnym sąsiedztwie Starego Miasta naprzeciwko Archiwów Państwowych. Poza dużymi, drewnianymi oknami każdy lokal będzie posiadał przestronny taras lub wygodny, duży balkon, a w przypadku mieszkań położonych na I kondygnacji ogród. Na I kondygnacji znajdzie się również zielone patio ze starannie zaprojektowaną roślinnością oraz strefą zabaw dla dzieci.
Poniżej zabudowy mieszkalnej, na poziomie parteru znajdą się z kolei lokale handlowe zaprojektowane w formie ogólnodostępnej promenady handlowej z kawiarniami, restauracjami i sklepikami, którą zwieńczy nowy plac miejski – położony od strony mostu Pomorskiego.
II etap inwestycji przewiduje powstanie kolejnych 177 mieszkań. Uruchomienie sprzedaży I etapu inwestycji ruszy jesienią br.