Certyfikat LEED Platinum – ekologiczne świadectwo z paskiem dla Malta House

1018
Malta House fot Anna Gregorczyk 2

Malta House fot Anna Gregorczyk 2

Poznański budynek Malta House otrzymał certyfikat środowiskowy LEED na najwyższym, platynowym poziomie. Potwierdza to, że zarówno na etapie projektu, jak i wykonania budynku, zostały zastosowane najbardziej nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, które minimalizują jego wpływ na środowisko naturalne. Tym samym Poznań dołączył do ekskluzywnego grona „prymusów” na zielonej mapie Polski.

Malta House to pierwszy biurowiec w Poznaniu i Wielkopolsce certyfikowany w systemie LEED na poziomie Platinum. Równocześnie to już trzeci projekt Skanska Property Poland, który w procesie certyfikacji został oceniony na „szóstkę”, czyli uzyskał certyfikat na najwyższym, platynowym poziomie. Pozostałe dwa to składający się z dwóch budynków kompleks Nordea House i Green Corner w Warszawie oraz Green Towers we Wrocławiu. Kolejny budynek dewelopera, Green Horizon w Łodzi, otrzymał certyfikat LEED na poziomie Gold. Łączna powierzchnia najmu budynków biurowych zrealizowanych przez Skanska w Polsce posiadających certyfikaty LEED to niemal 100.000 m kw.
Malta House to zielony budynek biurowy położony w centrum Poznania, w malowniczym otoczeniu jeziora Maltańskiego, który oferuje 14.700 m kw. powierzchni biurowej. Poza wspaniałymi widokami, zapewnia on doskonały dostęp do komunikacji miejskiej oraz rozbudowanej infrastruktury handlowo-usługowej znajdującej się w pobliżu. Budynek został zaprojektowany i wykonany zgodnie z filozofią zrównoważonego rozwoju.
Bardzo cieszymy się z certyfikatu LEED Platinum dla Malta House. Pokazuje to, że w 100 procentach zrealizowaliśmy nasze ambitne plany. Już na etapie projektu założyliśmy, że zastosujemy w tym budynku pionierskie zielone technologie, które pozwolą na znaczne ograniczenie kosztów operacyjnych, a równocześnie stworzą wyjątkowo komfortowe warunki do pracy. Na podstawie projektu budynek był precertyfikowany w systemie LEED na najwyższym poziomie. Po zakończeniu budowy i oddaniu biurowca Malta House do użytku, otrzymał właściwy certyfikat LEED Platinum, co potwierdza, że wykonaliśmy go zgodnie z założeniami – wyjaśnia Justyna Adamczyk, Green Business Coordinator w Skanska Property Poland.

Malta House fot Anna Gregorczyk 3
W budynku zastosowano inteligentne technologie, które pozwalają zmniejszyć jego zapotrzebowanie na energię i minimalizują jego wpływ na środowisko, a przede wszystkim tworzą doskonałe warunki do pracy. Nowoczesne systemy dbają o komfort i dobre samopoczucie pracowników, m.in. zapewniają powietrze o odpowiedniej wilgotności i temperaturze. Fasada w kształcie „piły” gwarantuje dostęp do światła dziennego i atrakcyjnego widoku na Jezioro Maltańskie. Ponadto użytkownicy Malta House mogą oderwać się od pracy spędzając przerwy na tarasie na dachu, z którego można podziwiać panoramę Poznania i okolicy. Osoby, które dojeżdżają do pracy rowerem, mogą zostawić pojazd na specjalnym parkingu, wziąć prysznic i przebrać się na miejscu, natomiast użytkownicy aut elektrycznych mają możliwość naładowania w Malta House samochodu.

Foto: Anna Gregorczyk