Certyfikat BREEAM Interim dla A4 Business Park w Katowicach

1078
A4 Business Park 03

A4 Business Park 03

A4 Business Park – biurowiec klasy A realizowany w Katowicach przy ul. Francuskiej przez spółkę Echo Investment – otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną „Very Good” i bardzo wysokim wynikiem – 64.62 proc.

 

– Bardzo się cieszę z tak wysokiej oceny naszej katowickiej inwestycji. Uzyskaliśmy bardzo dobry wynik na etapie Interim. Dołożymy wszelkich starań, aby potwierdzić go w końcowej ocenie Final BREEAM Certificate – mówi Igor Grabiwoda, dyrektor Zespołu Architektów Działu Biur i Hoteli Echo Investment. Proces certyfikacji A4 Business Park prowadzi firma Grontmij Polska.
W październiku 2012 roku realizowany przez Echo Investment warszawski projekt biurowy Park Rozwoju, otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną „Very Good” i najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce – 67.83 proc. W listopadzie 2012 roku, wrocławski biurowiec Aquarius Business House otrzymał certyfikat BREEAM Interim z oceną „Very Good” i wysokim wynikiem – 64.39 proc. Trzy inne inwestycje biurowe zrealizowane przez Echo posiadają certyfikaty GreenBuilding: to szczeciński Oxygen, Park Postępu zlokalizowany na warszawskim Mokotowie i biurowce Astra Park w Kielcach.
A4 Business Park powstaje w Katowicach przy ul. Francuskiej, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej – w sąsiedztwie znajdują się liczne przystanki autobusowe oraz dworzec PKP.
To nowoczesny park biurowy składający się z trzech budynków i kubaturowego parkingu wielopoziomowego. W pierwszym etapie inwestor zrealizuje przebudowę układu komunikacyjnego i pierwszy z trzech budynków o powierzchni biurowej 9000 mkw. Budynek będzie posiadał 7 kondygnacji, a jego użytkownicy będą mieli do dyspozycji 153 miejsca parkingowe.
Projekt A4 Business Park opracowała pracownia architektoniczna DDJM z Krakowa. Generalnym wykonawcą stanu surowego I etapu inwestycji jest firma Remax Construct. Zakończenie I etapu A4 Business Park zaplanowano na I kwartał 2014 roku.