Centrum Wrocławia przenosi się na zachód

1099
Lokum da Vinci

Lokum da Vinci

Osiedle Lokum da Vinci to kompleks nowoczesnych budynków usytuowany w zachodniej części Wrocławia, między ulicami Bajana i Drzewieckiego, który wyróżnia się na mapie lokalnych inwestycji.

Zainteresowanie wzbudza nie tylko nowoczesna, wielkomiejska fasada budynków, ale także wielofunkcyjne zagospodarowanie terenu typu mixed-use. Taka forma zabudowy osiedli zdobywa coraz większe uznanie architektów i mieszkańców w Polsce i poza jej granicami.
Osiedla typu mixed-use spotkać można na całym świecie. Koncepcja miasta w mieście, która im przewodzi, doskonale sprawdziła się dotychczas m.in. pośród drapaczy chmur w Nowym Jorku i na obrzeżach argentyńskiego Buenos Aires. Osiedle Lokum da Vinci jest jedną z pierwszych tego typu inwestycji we Wrocławiu.
Cechą charakterystyczną osiedli typu mixed-use jest kompleksowość i samowystarczalność, co pozwala późniejszym mieszkańcom znaleźć w obrębie osiedla wszelkie niezbędne punkty usługowe. Zaletą jest także rozbudowana infrastruktura drogowa, deptaki i jezdnie oraz system parkingowy. Na uwagę zasługują także zróżnicowane rozmiary mieszkań. Własne „M” na osiedlach mixed-use znajdą zarówno osoby poszukujące małych, kompaktowych lokali, jak i miłośnicy przestronnych penthouse’ów. W projekcie osiedla mixed-use znaleźć można także miejsca wypoczynku dla dorosłych i dzieci – place zabaw, boiska czy placyki rekreacyjne.
Osiedle Lokum da Vinci to największa inwestycja Lokum Deweloper. Projekt ukończony będzie w 2015 roku i będzie to zamknięta, harmonijna całość, zaprojektowana według najnowszych trendów. Na inwestycję składają się budynki mieszkalne i handlowo-usługowe. W sercu osiedla powstanie pergola z efektowną fontanną. Centralny plac otoczony zostanie Pasażem da Vinci, a w nim znajdą się sklepy, kawiarnie oraz butiki – zaprasza Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży firmy Lokum Deweloper.