Centrum Logistyczne Kraków-Kokotów – nowa inwestycja 7R Logistic SA

1318
Kokotow centrum logistyczne

Kokotow centrum logistyczne

W listopadzie bieżącego roku rozpoczęła się budowa nowego Centrum Logistycznego Kraków–Kokotów. Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13.250 mkw. zostanie ukończony pod koniec czerwca 2015 roku.

Nowa inwestycja 7R Logistic powstanie w miejscowości Kokotów, w sąsiedztwie autostrady A4 oraz wschodniej części obwodnicy Krakowa. Doskonała lokalizacja magazynu w pobliżu ważnych tras komunikacyjnych zapewni szybkie i wygodne połączenie m.in. ze wszystkimi miastami południowej Polski, czy międzynarodowym lotniskiem w Balicach. Obiekt w całości zostanie przeznaczony na potrzeby firmy 7R Solution, która świadczy kompleksowe usługi w zakresie logistyki magazynowej oraz dystrybucji.
W związku ze zwiększonym zainteresowaniem i zgłaszanymi potrzebami na usługi magazynowe powierzchnia, którą 7R Solution dysponuje na terenie Krakowa okazała się niewystarczająca. Dlatego zdecydowaliśmy się na wybudowanie nowego magazynu, w całości przeznaczonego na potrzeby obsługi klientów 7R Solution. Na 13.250 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej będzie znajdować się 17 tys. miejsc paletowych – mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R Logistic S.A.Obiekt będzie posiadał 26 doków przeładunkowych, system tryskaczowy, 24-godzinny monitoring, a także infrastrukturę biurową – dodaje.
Nowy magazyn w Kokotowie będzie wyposażony w nowoczesną technologię automatycznej identyfikacji towarów w oparciu o rozwiązania w technologii STAR. Jest to rozwiązanie, które wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych z etykiet umieszczonych na paletach, pojedynczych kartonach, czy produktach do jednostki centralnej. Dzięki niemu dany towar będzie można bardzo szybko odnaleźć na półkach. Zainstalowany system pozwoli również na dokładną weryfikację przyjmowanych i wydawanych towarów z magazynu. Automatyczna identyfikacje towarów w połączeniu z systemem WMS zapewni szybkie i sprawne zarządzenia magazynem.
System STAR posiada duży zasięg identyfikacji towaru, wysoki stopień dokładności i redukcji błędów. Na rynku pojawił się w 2012 roku, a my będziemy pierwszą firmą, która wdroży go do magazynu. Dzięki temu 7R Solution będzie mogła zaoferować swoim klientom konkurencyjną technologię i rozwiązanie w kontekście nie tylko rynku polskiego, ale także światowego – mówi Ryszard Gretkowski.
Nowoczesny obiekt magazynowy o łącznej powierzchni 13.250 mkw. to I etap inwestycji 7R Logistic, który powstaje na 9-hektarowej działce w Kokotowie. Budowa magazynu wysokiego składowania o powierzchni 12.500 mkw. z zapleczem biurowym o powierzchni 750 mkw. zostanie ukończona pod koniec czerwca 2015 roku.