CBRE Global Investors nabył Galerię Mazovia w Płocku

1159
Galeria Mazovia

Galeria Mazovia

Spółka CBRE Global Investors, działająca na rynku nieruchomości inwestycyjnych, ogłosiła nabycie centrum handlowego Galeria Mazovia w Płocku od inwestora prywatnego.

Galeria Mazovia, otwarta w 2010 r. jest największym nowoczesnym centrum handlowo-rozrywkowym w Płocku oferującym ok. 28.485 mkw. powierzchni najmu brutto. Centrum otrzymało główną nagrodę w kategorii „Duże centrum handlowe” w prestiżowym konkursie Shopping Center Awards 2011. W obiekcie znajduje się ponad 120 lokali handlowych, w tym także restauracje, punkty usługowe, centrum fitness oraz plac zabaw dla dzieci. Głównymi najemcami są: Media Markt, Piotr i Paweł, Zara, H&M, Reserved oraz Go Sport. Obiekt oferuje parking podziemny na 670 samochodów. Nieruchomość mieści się przy ul. Wyszogrodzkiej 127 w Płocku, mieście leżącym w Polsce Centralnej, liczącym 123.000 mieszkańców.
Piotr Kaszyński, partner, dyrektor Grupy Rynków Kapitałowych firmy Cushman & Wakefield w Polsce, powiedział:
Nabycie Galerii Mazovia świadczy o rosnącym zainteresowaniu inwestorów rynkiem nieruchomości handlowych w miastach średniej wielkości. Silna pozycja handlowa obiektu, jego renoma oraz lokalizacja w jednym z najbogatszych miast Polski sprawiają, że jest to doskonały produkt inwestycyjny.
W transakcji sprzedającego reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria prawna Crido Legal, natomiast kupującego reprezentowały firmy Savills, Linklaters, EC Harris Arcadis i Environ.