Casa Verona z Art-Budu

1448
Casa Verona

Casa Verona

Art-Bud – firma deweloperska z Wrześni – kupiła ostatecznie od Verona Building rozpoczętą inwestycję Casa Verona przy ul. Garbary w Poznaniu z zamiarem jej kontynuacji.

Casa Verona to rozpoczęty w połowie 2008 r. projekt mieszkaniowy firmy Verona Building z Krakowa. Włoskiemu deweloperowi nie powidła się jednak jego pierwsza inwestycja w Poznaniu. Po wybudowaniu parkingu podziemnego inwestor przerwał jej realizację. Od tej pory poszukiwano chętnego do kupna nieruchomości.
W połowie lutego tego roku Verona Building zawarła już przedwstępną umowę na sprzedaż nieruchomości z Protea Development, spółką zależną od korporacji PBO Anioła SA. Do podpisania ostatecznej umowy kupna jednak nie doszło.
Ostatecznie nabywcą nieruchomości przy poznańskich Garbarach wraz z projektem stała się spółka Art-Bud z Wrześni, realizująca inwestycje mieszkaniowe w kilku miastach Polski, która w Poznaniu wybudowała dwie kamienice: przy ul. Dąbrowskiego oraz Kamienicę Zagórze.
Nowy właściciel będzie kontynuował wcześniejszy projekt Casa Verona autorstwa poznańskiego architekta prof. Jerzego Gurawskiego. Będzie to 6-kondygnacyjny budynek z podziemnym parkingiem, handlowo-usługowym parterem oraz czterema piętrami mieszkaniowymi. Zmieniony jeszcze przez Verona Building projekt przewiduje realizację 148 mieszkań o powierzchniach od 27 do 130 m kw. Pierwotne założenia tworzone w okresie boomu połowy pierwszej dekady XXI w. sytuowały w budynku również basen i centrum fitness. Później jednak gdy okres prosperity minął projekt zmieniono rezygnując z luksusowych urządzeń na rzecz większej liczby mieszkań. I ten projekt – jak informuje Rozalia Fitt – zamierza realizować Art-Bud.
Deweloper rozpoczął już sprzedaż mieszkań w starej-nowej inwestycji. Są już pierwsze rezerwacje jak zapewnia rozmówczyni. Ceny kształtują się w przedziale 5990-8200 zł/m kw. brutto w zależności od kondygnacji (w Verona Building ceny przekraczały 10 tys. zł za metr). Za pojedynczy garaż zapłacić trzeba 21 tys. zł, a za podwójny – 32 tys. zł brutto.
Budowa ruszyć ma w listopadzie.