Business Garden Wrocław z pozwoleniem na budowę

1159
Business Garden Wrocław - widok z lotu ptaka

Business Garden Wrocław - widok z lotu ptaka

Spółka SwedeCenter uzyskała pozwolenie na budowę kompleksu biurowego Business Garden Wrocław. Realizacja projektu rozpocznie się jeszcze w tym roku. W ramach pierwszego etapu inwestycji powstaną trzy budynki o łącznej powierzchni 37 tysięcy metrów kwadratowych. Projekt położony przy ulicy Legnickiej w dzielnicy Fabryczna, jest pierwszym projektem biurowym realizowanym przez SwedeCenter we Wrocławiu i trzecim kompleksem Business Garden w Polsce.

Business Garden Wrocław docelowo będzie oferować ponad 110.000 metrów kwadratowych powierzchni najmu i składać się będzie z ośmiu budynków biurowych oraz hotelu. Otrzymane pozwolenie na budowę dotyczy całej inwestycji, niemniej jednak, realizacja kompleksu będzie przebiegać etapowo. W pierwszej kolejności zostaną wzniesione trzy budynki biurowe położone od strony ulicy Jaworskiej o całkowitej powierzchni najmu 37 tysięcy metrów kwadratowych wraz z infrastrukturą.
Kompleks biurowy, zaprojektowany przez architektów z pracowni APA Wojciechowski, wyróżniają optymalnie rozplanowane powierzchnie pięter oraz nieprzekraczający 3,5 proc. współczynnik powierzchni wspólnych. Atrakcyjność projektu podnosi obecność wewnętrznego ogrodu z centralnie usytuowanym pawilonem restauracyjnym, a także szereg planowanych udogodnień dla najemców na terenie kompleksu. W ogrodzie przewidziano strefy pracy i odpoczynku dla pracowników. Powstaną tu między innymi boiska do gry w koszykówkę i miejsca z publicznym dostępem do wi-fi.
Business Garden Wrocław został precertyfikowany na poziomie LEED Gold. Budynki charakteryzować będzie wysoka jakość materiałów wykończeniowych, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów naturalnych, energooszczędnych rozwiązań oraz systemów kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.
Park biznesowy powstanie przy ulicy Legnickiej, w sąsiedztwie największego centrum handlowo-rozrywkowego na Dolnym Śląsku i bliskiej odległości od centrum Wrocławia. W bezpośrednim sąsiedztwie projektu znajduje się także stacja kolejowa Mikołajów i liczne przystanki komunikacji miejskiej.
Inwestorem i deweloper Business Garden Wrocław jest firma SwedeCenter, należąca do Grupy Inter IKEA. Wrocławski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę pod marką Business Garden w Polsce. Pod koniec 2012 roku ukończono pierwszy etap Business Garden Warszawa, natomiast na początku 2015 roku zostanie oddany pierwszy etap Business Garden Poznań.