Budynek B kompleksu Kapelanka 42 oddany do użytku

1100
Kapelanka 42 2

Kapelanka 42 2

Flagowa inwestycja biurowa Skanska w Krakowie – Kapelanka 42 jest bliska finalizacji. Do użytku oddano właśnie budynek B. Ukończenie całości kompleksu nastąpi do końca III kw. 2014 r.

Kapelanka 42 jest odpowiedzią Skanska na rosnący popyt na powierzchnię biurową w Krakowie i już teraz cieszy się popularnością wśród najemców.
Kapelanka 42 jest nowoczesnym obiektem biurowym klasy A składającym się z dwóch budynków, z których każdy ma 9 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Łączna powierzchnia najmu kompleksu wynosi około 30.000 mkw.
Budynek B, oferujący ponad 11.200 mkw. powierzchni, został właśnie oddany do użytkowania. Ukończenie całego kompleksu Kapelanka 42 jest planowane na III kw. 2014 r. – informuje Mariusz Krzak, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.
Skanska Property Poland podpisała umowy najmu dotyczące znacznej części Kapelanka 42. Do tej pory kontrakty na powierzchnię biurową w obiekcie podpisali m.in. Tesco, wiodąca międzynarodowa sieć supermarketów i Apriso, spółka należąca do firmy Dassault Systèmes, która jako pierwszy najemca wprowadzi się do kompleksu. W biurowcu swoje siedziby będą miały także lokalne oddziały Grupy Skanska.

Strategiczna lokalizacja

Kapelanka 42 jest budynkiem stworzonym z myślą o potrzebach nowoczesnych organizacji. To co wyróżnia biurowiec to doskonała lokalizacja, a także zastosowanie zielonych rozwiązań zwiększających komfort pracowników i znacząco obniżających koszty użytkowania powierzchni biurowej. Cechy te sprawiają, że kompleks doskonale spełnia wymagania firm z dynamicznie rozwijającego się w tej chwili w Krakowie sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Dla tego typu organizacji kluczowa jest lokalizacja umożliwiająca pracownikom łatwy i szybki dojazd do biura.
Kompleks powstaje u zbiegu ulic Kapelanka oraz Kobierzyńskiej, w dzielnicy Kraków Podgórze. Lokalizacja ta zapewnia bardzo dobry dostęp do komunikacji miejskiej. Umożliwi to użytkownikom budynków biurowych łatwy dojazd do pracy, zarówno z centrum miasta, jak i z innych części Krakowa. Jednym z kluczowych atutów kompleksu jest też łatwy dostęp do autostrady A4, obwodnicy Krakowa oraz portu lotniczego Kraków-Balice – podkreśla Mariusz Krzak.

Z myślą o środowisku – wewnętrznym i zewnętrznym

Kapelanka 42 została precertyfikowana w systemie LEED na poziomie Gold. To oznacza, że kompleks nie tylko będzie minimalizował negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale także, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, przyniesie szereg korzyści najemcom.
Nowoczesne systemy klimatyzacji, nawilżania powietrza oraz kontrolowania temperatury w pomieszczeniach zapewnią użytkownikom Kapelanka 42 wysoki komfort pracy, korzystnie wpływając na ich samopoczucie – mówi Mariusz Krzak. – Dla przykładu ilość świeżego powietrza wewnątrz budynku będzie o 30 procent wyższa niż w standardowym biurowcu, a specjalne detektory dwutlenku węgla będą regulować działanie systemów wentylacji w wybranych pomieszczeniach – podkreśla.
Zastosowanie zielonych rozwiązań i systemu BMS przyniesie także znaczące obniżenie kosztów eksploatacyjnych poprzez redukcję zużycia wody i energii. W budynku zadbano także, by powierzchnia biurowa była elastyczna i pozwalała na swobodną aranżację.
Inwestycja Kapelanka 42 została zaprojektowana przez pracownię architektoniczną Medusa Group, a generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Za komercjalizację kompleksu odpowiedzialna jest Skanska Property Poland.