Budowa sklepu IKEA w Lublinie oficjalnie rozpoczęta

1084
IKEA Lublin kamień

IKEA Lublin kamień

Budowa dziesiątego w Polsce sklepu IKEA i towarzyszącego mu centrum handlowego w Lublinie rozpoczęła się na dobre. Podczas uroczystości 25 października br. wkopano symboliczny kamień węgielny. To jedyny we wschodniej części kraju sklep tej sieci w Polsce i drugi pod kątem wielkości.

Otwarcie sklepu IKEA zaplanowano na trzeci kwartał 2017 roku, a centrum handlowego – na czwarty kwartał 2017 roku.
Wkopanie kamienia węgielnego pod sklep i centrum handlowe IKEA jest symbolicznym, wyczekiwanym przez mieszkańców Lublina i okolic początkiem budowy. Prace inżynieryjne trwają już od kilkunastu tygodni. Dotychczas zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, a także wylano pierwsze betonowe elementy. Rozpoczynają się także intensywne prace przy budowie wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy, który zapewni klientom szybki, bezpieczny i bezkolizyjny dojazd do centrum handlowego.
W uroczystości wzięły udział władze miasta, regionu oraz przedstawiciele IKEA Retail – spółki odpowiedzialnej za sklep i IKEA Centres – spółki odpowiedzialnej za budowę i zarządzanie centrum handlowym.
– Sklep IKEA Lublin jest dla nas bardzo ważny. Cieszę się, że stworzymy tutaj wyjątkowe, przyjazne miejsce spotkań dla wszystkich mieszkańców miasta i okolic – powiedziała Anna Pawlak-Kuliga, prezes IKEA Retail w Polsce.
– Chcemy być dobrym sąsiadem – tworzyć jak najlepsze warunki codziennego życia, pomagać kreować funkcjonalne i piękne domowe przestrzenie oraz inspirować do bardziej zrównoważonego życia w domu. Nasza wizja to coś więcej niż dostarczanie mebli i akcesoriów, dlatego podejmujemy wiele różnorodnych aktywności i projektów, które wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi. Również w Lublinie będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy – zaznaczyła Anna Pawlak-Kuliga.
IKEA w Polsce aktywnie działa w obszarze zrównoważonego rozwoju. W przypadku nowo powstającego sklepu, IKEA zainwestuje w instalacje produkujące czystą energię geotermalną. Zielone otoczenie sklepu i centrum handlowego IKEA zostało zaprojektowane w taki sposób, aby wkomponowało się w lokalny krajobraz Lubelszczyzny.
– Bycie dobrym, odpowiedzialnym sąsiadem, dbającym o środowisko i społeczność lokalną, jest dla nas wyjątkowo istotne. Ale kluczem do sukcesu tego projektu są ludzie, których łączą wspólne wartości i relacje oparte na wzajemnym szacunku. Tak właśnie jest w całej grupie IKEA i tak będzie w naszym sklepie, w którym zatrudnimy ok. 220 osób. Obecnie prowadzimy już rekrutację. Rozpoczęliśmy od poszukiwania osób na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, a na przełomie listopada i grudnia rozpoczniemy rekrutację na pozostałe stanowiska – powiedziała Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.
Rekrutacja do lubelskiego sklepu IKEA prowadzona będzie w niecodziennym miejscu o nazwie „IKEA Po Sąsiedzku”. Inspiracją do tego projektu była warszawska Kuchnia Spotkań. Lubelski lokal ma stać się wspólną i otwartą przestrzenią dla lublinian, w której zapoznają się ze specyfiką pracy w IKEA oraz złożą dokumenty rekrutacyjne. „IKEA Po Sąsiedzku” będzie też miejscem spotkań, kreatywnych działań oraz skandynawskich inspiracji. Lokal, w którym napijemy się dobrej kawy i zjemy szwedzkie słodkości, zostanie otworzony na początku grudnia przy ul. Krakowskie Przedmieście 55.