Bouygues Immobilier buduje we Wroclawiu inteligentne mieszkania

1098
Villa Alouette Wroclaw 1

Villa Alouette Wroclaw 1

Deweloper przeznaczył jeden z lokali na miejsce spotkań i zabaw dla dzieci, a mieszkańcy będą mieli do dyspozycji również inteligentny system mieszkaniowy. Villa Alouette to najnowszy wrocławski projekt Bouygues Immobilier, jednego z największych francuskich deweloperów. Wykonawcą inwestycji jest Skanska.

 

Budowa ruszyła w wakacje, a sprzedanych jest już blisko 40 proc. mieszkań. Villa Alouette to najnowsza inwestycja Bouygues Immobilier na wrocławskim Grabiszynku, przy ul. Rymarskiej.
Klienci przeważnie znają okolicę i lokalizacja projektu Villa Alouette jest dla nich kluczowym argumentem. Przekonuje ich bliskość parku Grabiszyńskiego, są tu dwie szkoły, przedszkola, sklepy, czy kluby fitness. Jednocześnie jest stąd blisko do centrum.
Komunikację poprawiło przedłużenie ul. Racławickiej wraz z otwarciem nowego mostu na Ślęzie. Dodatkowo, deweloper w ramach inwestycji zbuduje fragment ul. Rymarskiej – od ul. Racławickiej wzdłuż inwestycji.

Kameralne osiedle z widokiem na park

Villa Alouette to dwa budynki. Powstanie w nich łącznie 89 mieszkań, od dwupokojowych do czteropokojowych, o powierzchni od 43 do 123 mkw. Na najwyższych piętrach znajdą się mieszkania dwupoziomowe z tarasami o powierzchni do 35 mkw.
Tarasy zostały zaprojektowane tak, by łatwo można było je zaaranżować według indywidualnego pomysłu. Villa Alouette powstaje na skraju Grabiszynka. Dzięki temu mieszkańcy będą się cieszyć widokiem na część parku Grabiszyńskiego nad Ślęzą.
Elewacja będzie utrzymana w przyjemnych, stonowanych kolorach – biel, beż i szarości. Na balkonach i tarasach zostaną zamontowane przeszklone balustrady. W połączeniu z większymi oknami sprawi to, że w mieszkaniach będzie dużo światła. Dodatkowo, powierzchnia tarasów zostanie wykonana z desek kompozytowych.

Przestrzeń dla dzieci

W budynku Villa Alouette będzie też rozwiązanie nietypowe. Część budynku deweloper przeznaczył na miejsce spotkań i zabaw dla dzieci. Ta przestrzeń (nazwana Małym Skowronkiem), wraz z ogródkiem, będzie w pełni do dyspozycji mieszkańców.
Będą tam mogli spędzać czas na co dzień lub urządzić na przykład urodziny dziecka. Inwestor zdaje sobie sprawę, jak ważne jest takie miejsce dla rodzin.

Inteligentne mieszkania

Wszystkie mieszkania, już w standardzie, będą również wyposażone w inteligentny system mieszkaniowy. Umożliwi sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i różnymi urządzeniami AGD w mieszkaniu właściwie z dowolnego miejsca na świecie. Potrzebny jest tylko dostęp do internetu. Przewiduje się, że jest to technologia, która już niedługo będzie uważana za standard w nowoczesnych mieszkaniach.
Zgodnie z przewidywaniami budowa osiągnie stan surowy pod koniec marca 2017 roku.

Inwestor, Bouygues Immobilier, to jeden z największych deweloperów we Francji. Na polskim rynku działa od 2001 roku. We Wrocławiu wybudował apartamenty przy wybrzeżu Wyspiańskiego 11 (oddane do użytku w październiku 2016). Obecnie, oprócz Villa Alouette, realizuje w stolicy Dolnego Śląska również inwestycję Belleville przy ul. Pięknej.