Biurowiec w Euro-Centrum w Katowicach

1307

Multi Development Poland utworzył wraz z gmina Gdańsk spółkę, której zadaniem jest przebudowa Targu Rakowego i Siennego.

Multi Development Poland to spółką należąca holenderskiego dewelopera – Multi Corporation bv. Deweloper, od 1982 r, specjalizuje się w budowie obiektów komercyjnych zlokalizowanych w dzielnicach śródmiejskich. W Polsce firma deweloperska znana jest m.in: z budowy koszalińskiej galerii handlowej Forum. Obiekt powstał w 2007 roku.

Umowa pomiędzy Multi Development Poland a Gdańskiem podpisana została 27 kwietnia 2012 r. i zakłada, że gmina wniesie do spółki grunty o wartości ok. 130 mln zł natomiast deweloper zapewni środki na sfinansowanie inwestycji. Szacuje się, że koszty przedsięwzięcia mogą przekroczyć miliard złotych.

Projekt realizowany w formule partnerstwa publiczno-prywatnego zakłada, że na obu Targach powstanie centrum handlowe, biura, kino oraz parking podziemny i muzeum. Dodatkowo stworzony zostanie ciąg pieszy – na przedłużeniu Drogi Królewskiej. Prace budowlane, poprzedzone archeologicznymi, rozpoczną się najprawdopodobniej w I kw. 2013 r. Centrum handlowe, o powierzchni handlowej 31 tys. mkw, otwarte zostanie w 2015 r., a całe przedsięwzięcie planowo powinno zakończyć sie do 2020 r.

źródło: reatilnet