Bez opóźnień na placu budowy osiedla Nowy Port

1278
Nowy Port Wroclaw sierpien 2014

Nowy Port Wroclaw sierpien 2014

Nowy Port to osiedle czteropiętrowych budynków wielorodzinnych, realizowane na Swojczycach przez INKOM S.A. W I etapie powstają dwa budynki, w których znajdzie się 116 mieszkań o powierzchni od 30 do 76 m kw.

 

Jak informuje deweloper na budowie zakończono już wszystkie prace instalacyjne (elektryczne, wodno-kanalizacyjne, co) i wstawiono ścianki działowe.
Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z zakładanym przez nas harmonogramem. W budynku numer jeden zamontowane zostały wszystkie okna, zakończyliśmy też wewnątrz prace tynkarskie. W budynku numer dwa montaż okien zakończy się do końca sierpnia – mówi Zbigniew Samek, dyrektor ds. inwestycji w INKOM S.A.
W najbliższym czasie ekipy budowlane przystąpią do wylewania posadzek, montażu drzwi wewnętrznych oraz balustrad balkonowych i tarasowych. Wykończone zostaną także klatki schodowe. Mieszkania zostaną oddane użytkowania w czerwcu przyszłego roku.
Dużym atutem osiedla jest sąsiadujący z nim park oraz liczne tereny zielone, które zostaną zachowane. Cały teren inwestycji będzie zagospodarowany – pojawią się nowe nasadzenia, chodniki, trawniki, oświetlenie, zielone skwery oraz plac zabaw dla dzieci. Dodatkowo, w każdym budynku Nowego Portu oraz wokół powstaną przestrzenie wspólne, które zostaną zaprojektowane i zagospodarowane po konsultacjach z mieszkańcami. Na terenie Nowego Portu znajdzie się także wielostanowiskowy garaż (na poziomie zerowym), miejsca postojowe wokół budynków oraz punkty handlowo-usługowe.
Jak informuje deweloper, najliczniejszą grupę klientów zainteresowanych zakupem mieszkania na osiedlu są młodzi ludzie w wieku 20-30 lat, którzy posiłkują się przy zakupie kredytem mieszkaniowym, w większości korzystając z rządowego programu dopłat Mieszkanie dla Młodych.
Kupujący doceniają przede wszystkim otoczenie i położenie osiedla, w tym m.in. bliskość placu Grunwaldzkiego oraz szeroki wybór mieszkań dostępnych w ramach programu MdM. Wśród zainteresowanych często są osoby, które pracują w okolicach naszego osiedla. Osoby w wieku 40-60 lat finansują zakup nieruchomości na ogół ze środków własnych – mówi Agnieszka Sternal, z działu sprzedaży i marketingu INKOM S.A.
Nowy Port to nowe nadrzeczne osiedle mieszkaniowe, realizowane na Swojczycach przez wrocławskiego dewelopera INKOM S.A. W I etapie powstają dwa czteropiętrowe budynki, w których znajdzie się 116 mieszkań o powierzchni od 30 do 76 m kw. Docelowo na 8 hektarach powstanie łącznie ponad 1000 mieszkań.
Projekt Nowego Portu opracowany został na bazie szczegółowego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zakładającego powstanie wokół osiedla m.in. skwerów i wewnętrznych parków o łącznej powierzchni ok. 29 tys. m kw. Zgodnie z planem, w bezpośrednim sąsiedztwie Nowego Portu znajdą się także liczne strefy handlowo-usługowe, szkoły, przedszkola, a także aleje spacerowe oraz ścieżki rowerowe.
Autorem projektu architektonicznego Nowego Portu jest renomowana wrocławska Pracownia Projektowa Maćków.