Atrium 1 wynajęte w ponad 80 proc.

1134
Atrium Skanska

Atrium Skanska

Skanska Property Poland podpisała największą w ostatnich latach umowę najmu w Centralnym Obszarze Biznesu – w powstającym przy rondzie ONZ biurowcu Atrium 1. Głównym najemcą budynku będzie Bank Zachodni WBK z Grupy Santander.

Umowa podpisana została na 12 lat i obejmuje łącznie ponad 12.200 m kw. Jest to największa od kilku lat nowa umowa najmu w biznesowym centrum Warszawy (tzw. Central Business District). Poza powierzchnią biurową w budynku na parterze będzie znajdował się oddział banku.
Dla Banku Zachodniego WBK, trzeciego banku w Polsce, wybór Atrium 1 był naturalny. W biurowcu będzie mieściła się główna siedziba banku wraz z jego „flagowym” oddziałem. Lokalizacja w biznesowym centrum Warszawy, miejscu prestiżowym i nowoczesnym, pozwoli na silną promocję i ekspozycję marki – powiedział Paweł Dziedzina, dyrektor ds. biznesowego zarządzania nieruchomościami w Banku Zachodnim WBK.
Skanska nazywa Atrium 1 swoim sztandarowym projektem. Koncepcja budynku powstała zgodnie z ideą „Workplaces by Skanska”. Oznacza to, że w budynku będzie się świetnie pracowało, bo stworzy on wyjątkowo komfortowy i dobry dla zdrowia klimat wewnętrzny. Atrium 1 ma też znakomitą ekspozycję przy samym rondzie ONZ oraz doskonałą lokalizację z bezpośrednim dostępem do komunikacji miejskiej – praktycznie przy samej stacji nowej linii metra, a w okolicy jest mnóstwo miejsc, gdzie można zjeść, spotkać się, czy zrobić zakupy.
Biurowiec będzie bardzo oszczędny w eksploatacji dla najemców, a jego wpływ na środowisko naturalne będzie bliski zera – w dużej mierze dzięki geotermalnym sondom sięgającym 200 m w głąb ziemi. Pionierskich rozwiązań zastosowanych w Atrium 1 nie powstydziłyby się najnowocześniejsze biurowce Skandynawii czy USA, gdzie Skanska także prowadzi inwestycje na dużą skalę. Biura w Atrium 1 wyróżniać będzie dodatkowo nowoczesny design, elastyczność aranżacji powierzchni, a pracownicy będą mogli spędzać przerwy na zewnętrznym tarasie ulokowanym na wysokości piątego piętra.
Wybór Atrium 1 na swoją siedzibę przez najemcę o renomie, jaką cieszy się Bank Zachodni WBK SA, to dla nas duże wyróżnienie, a jednocześnie kolejny sukces. Zainteresowanie, jakim cieszy się Atrium 1, wynika zarówno z wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak i jakości powierzchni biurowej, komfortu i doskonałej lokalizacji. Jestem przekonany, że Atrium 1, nasz flagowy projekt, dołączy do grona biurowców Skanska wynajętych w 100 procentach i sprzedanych jeszcze przed ukończeniem budowy – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.
Poza Bankiem Zachodnim WBK SA, najemcami budynku są Skanska Property Poland oraz firma doradcza CBRE, z którą Skanska obecnie renegocjuje zawartą wcześniej umowę najmu.
Atrium 1 oferuje łącznie 18.000 m kw. powierzchni biurowej i handlowej. Jego oddanie do użytku planowane jest na koniec 2013 roku.
Deweloperowi w transakcji doradzała firma CBRE, natomiast najemcę reprezentowała firma Colliers International.