ATAL SA: kwiecień kolejnym miesiącem wzrostów

1145
ATAL Dyrekcyjna 2

ATAL Dyrekcyjna 2

ATAL SA systematycznie powiększa sprzedaż mieszkań. W każdym z czterech miesięcy tego roku firma zanotowała znaczną poprawę sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. W kwietniu nowych nabywców znalazło 91 mieszkań dewelopera w całej Polsce. Taki wynik oznacza 26 proc. wzrostu względem kwietnia 2013 roku.

W 2014 roku ATAL notuje stały wzrost sprzedaży mieszkań. W kwietniu w biurach sprzedaży sfinalizowano transakcje na 91 mieszkań oraz zarezerwowano kolejnych 89. Dla porównania, w kwietniu 2013 roku w inwestycjach dewelopera sprzedano 72 mieszkania. Od początku roku ATAL sprzedał 410 mieszkań, o 138 więcej niż w pierwszych czterech miesiącach poprzedniego roku.
Największym zainteresowaniem w minionym miesiącu cieszyły się kompleksy budowane w Krakowie oraz we Wrocławiu. W ubiegłym miesiącu w stolicy Małopolski sprzedano 43 mieszkania. Najwięcej nowych nabywców znalazły lokale w zespole willowym Bronowice Residence III (17 mieszkań) oraz prestiżowa inwestycja w samym sercu Krakowa – Nadwiślańska 11 (22 mieszkania). Do bogatej krakowskiej oferty dewelopera w kwietniu dołączyła nowa inwestycja – City Towers Czyżyny II, której poprzedni etap cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu dwóch tygodniu od wprowadzenia City Towers Czyżyny II do oferty zarezerwowano aż 10 mieszkań.
We Wrocławiu, w drugim mieście pod względem sprzedaży, ATAL zanotował również wzrost względem kwietnia 2013 roku – z 12 do 28 sprzedanych mieszkań. Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się apartamenty przy Dyrekcyjnej 33., w których nowych nabywców znalazło 9 lokali. Deweloper zanotował także zwiększone zainteresowanie mieszkaniami w Łodzi, gdzie sprzedaż podwoiła się w porównaniu do marca 2014 roku. Zakupiono 15 nowych lokali w inwestycji Nowe Polesie.
Wchodzimy w okres wzmożonego zainteresowania naszą ofertą. W ubiegłym roku zanotowaliśmy znaczny wzrost sprzedaży w połowie roku i nasze prognozy również w tym roku taki przewidują. Wierzymy, że wydatnie nam w tym pomogą nowe inwestycje. W Warszawie w maju wprowadzamy do sprzedaży apartamenty Walewska Residence nieopodal Stadionu Narodowego. W planach są kolejne inwestycje w Łodzi, Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. Do końca roku planujemy sprzedać ponad 1550 mieszkań – mówi Zbigniew Juroszek, prezes ATAL SA.