ATAL S.A. – 1301 sprzedanych mieszkań w 2013 roku

1263
ATAL Francuska Park Katowice

ATAL Francuska Park Katowice

ATAL S.A., jeden z najprężniej rozwijających się deweloperów w Polsce, sprzedał w minionym roku 1301 mieszkań, odnotowując rok do roku 66-procentowy wzrost. Dodatkowo, aktualnie jest zarezerwowanych kolejnych 166 lokali w inwestycjach firmy. Dzięki tak dobrym wynikom, spółka znalazła się wśród trzech największych deweloperów mieszkaniowych w kraju.

Łączna liczba 1301 sprzedanych mieszkań w roku jest rekordowa dla firmy. Oznacza jednocześnie wzrost aż od 66 procent w porównaniu do 2012 roku, kiedy nowych nabywców znalazły 784 lokale spółki. ATAL S.A. regularnie odnotowuje znaczny progres rocznych wyników, sprzedając odpowiednio 517 mieszkań w 2011 roku i 414 w 2010 roku.
Wieloletnia obserwacja i działalność na największych rynkach w Polsce pozwalają spółce ATAL oferować wysokiej jakości produkt oraz dostosowywać projekty do potrzeb nabywców w danym mieście. Dzięki temu możemy prężenie się rozwijać i wyznaczać trendy na konkurencyjnym rynku. Przekłada się to na imponujące wyniki – mówi prezes Zbigniew Juroszek.
W minionym roku rekordowym miesiącem dla ATAL S.A. był lipiec, w którym podpisanych zostało 160 umów. Spółka od maja nieprzerwanie utrzymuje sprzedaż na poziomie minimum 100 lokali miesięcznie.

ATAL sprzedaż mies. 2013

ATAL najwięcej mieszkań sprzedaje w Krakowie, gdzie jest zdecydowanym liderem rynku. W 2013 roku w krakowskich inwestycjach spółki: Nadwiślańska 11 Apartamenty, Bronowice Residence, City Towers Czyżyny, Lindego Park oraz Nowy Żabiniec, podpisano aż 772 akty notarialne. Wysoki poziom odnotowano także we Wrocławiu, gdzie w 2013 roku sfinalizowano 233 transakcje. Nowi lokatorzy wprowadzą się na Osiedle Mieszczańskie, Agrestową Aleję, Zielone Wojszyce, Zieloną Etiudę oraz do domków Ville Murano. Nabywców przyciąga także inwestycja Dyrekcyjna 33, która powstaje w centrum miasta. Dużą popularnością cieszy się warszawski projekt ATAL Marina, w którym minionym roku sprzedano 97 lokali oraz Nowe Polesie w Łodzi, gdzie nabywców w 2013 roku znalazło 130 mieszkań. W katowickich osiedlach Ligota Park oraz dostępnym w ofercie od września ATAL Francuska Park sprzedano łącznie 69 mieszkań.

 

ATAL sprzedaż miasta 2013

Ostatnie 4 lata to dla ATAL systematyczny, bardzo wysoki wzrost sprzedaży z roku na rok. Aktualnie jesteśmy jednym z trzech największych deweloperów w Polsce i zostaniemy w tym gronie na stałe. W ciągu następnych 2 lat planujemy stabilnie zwiększyć sprzedaż o kolejnych 20-30 procent, co pozwoli nam zdobyć pierwsze miejsce na rynku – dodaje Zbigniew Juroszek.
Strategia rozwoju spółki zakłada ugruntowanie jej pozycji w pierwszej trójce największych deweloperów w Polsce. W tym celu ATAL zamierza zwiększyć swoje zaangażowanie na rynku warszawskim, gdzie z sukcesem zrealizował inwestycję Atal Marina. Ponadto spółka będzie dążyła do wzmocnienia pozycji lidera w Krakowie, gdzie oferuje m.in. kompleksy mieszkaniowe Bronowice Residence, City Towers Czyżyny czy zlokalizowany w centrum miasta projekt Nadwiślańska 11. Priorytetem będzie także utrzymanie udziału w rynkach wrocławskim, gdzie w portfelu nieruchomości mieści się m.in. Dyrekcyjna 33 oraz osiedle domów Ville Murano, a także w Łodzi, w której buduje kolejny etap inwestycji Nowe Polesie. W Katowicach z kolei firma realizuje osiedle ATAL Francuska Park, gdzie powstanie 655 mieszkań.
W ramach realizacji strategii w grudniu 2013 obligacje ATAL S.A. o wartości ponad 25 mln zadebiutowały na rynku Catalyst w alternatywnym systemie obrotu BondSpot. Środki uzyskane z emisji spółka przeznacza na zakup gruntów pod nowe inwestycje w kluczowych dla firmy miastach.
W planach spółki są kolejne projekty. Ruszyły prace budowlane we Wrocławiu przy ul. Na Polance oraz ul. Dmowskiego 19, a także w Łodzi przy ul. Rolniczej. W trakcie przygotowania są warszawskie osiedla – drugi etap Atal Marina oraz nowy projekt przy ul. Walewskiej, a także krakowskie inwestycje – kontynuacja City Towers Czyżyny oraz Bronowice Residence, a także obiekty mieszkaniowe Bagry Park przy ul. Lipskiej. Ponadto firma będzie rozwijać program wykończenia wnętrz ATAL Design, z którego mogą skorzystać nabywcy mieszkań z oferty dewelopera. W 2013 roku na opcję wykończenia „pod klucz” zdecydowało się 60 proc. klientów firmy.
ATAL S.A. jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Spółka należy do grupy kapitałowej ATAL, gdzie jest jednostką dominującą. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi 14 projektów inwestycyjnych w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Do tej pory deweloper sprzedał ponad 3600 mieszkań o łącznej powierzchni blisko 170 tys. mkw.

***

ATAL SA to firma deweloperska obecna na polskim rynku od ponad 20 lat. Specjalizuje się w budownictwie kompleksów mieszkaniowych, biurowych i handlowo-magazynowych zlokalizowanych w obrębie największych miast w Polsce. Firma aktualnie prowadzi 14 projektów inwestycyjnych m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Wrocławiu oraz w Warszawie. Założycielem i właścicielem firmy jest znany polski przedsiębiorca Zbigniew Juroszek. Stabilność spółki gwarantuje kapitał własny o wartości ponad 300 mln PLN. Do tej pory deweloper sprzedał 3600 mieszkań o powierzchni blisko 170 tys. mkw. ATAL SA jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, uczestniczy w programie Firma Wiarygodna Finansowo oraz Rzetelna Firma, w którym otrzymał Złoty Certyfikat. W 2011 roku dewelopera wyróżniono tytułem Firmy Roku Ziemi Cieszyńskiej. W 2012 roku wszedł do grona Gazel Biznesu oraz po raz kolejny został Perłą Polskiej Gospodarki. Firma w grudniu 2013 roku zadebiutowała na GPW, na rynku Catalyst.

Wizualizacja: Francuska Park w Katowicach