Archicom wybuduje mieszkania na modelowym osiedlu

1111
Nowe Żerniki

Nowe Żerniki

Archicom jest pierwszym deweloperem, który zdecydował się kupić działkę o powierzchni ponad 4 tys. mkw. na modelowym osiedlu Nowe Żerniki, które powstanie w zachodniej części Wrocławia, w pobliżu Stadionu Miejskiego, na południe od ulicy Kosmonautów.

Autorami projektu budynku są Tadeusz Szukała, Dorota Jarodzka-Śródka, Sławomir Żak i Andrzej Hubka. Znajdzie się w nim 80 mieszkań o powierzchni od 36 do 90 mkw.
– Ideę nazwaliśmy „Spiralą czasu”. Inwestycja swoimi metrażami, przeglądem form i funkcji zaoferuje mieszkanie dla każdego pokolenia i odpowiadające różnym stylom życia wrocławian – opowiada główny architekt Studia Archicom, Dorota Jarodzka-Śródka, która wraz z Kazimierzem Śródką współtworzy projekt inwestycji.
Prace budowlane rozpoczną się wiosną 2014 roku i potrwają 18 miesięcy.
Nowe Żerniki to przedsięwzięcie zorganizowane wspólnie przez miasto Wrocław, Dolnośląską Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP. W obrębie osiedla powstaną zarówno duże budynki wielorodzinne, jak i kameralne obiekty złożone z kilku mieszkań, a także domy jednorodzinne – zarówno szeregowe, jak i wolno stojące.

Źródło: Eurobuild CEE