Apartamenty Solec Residence sprzedane w połowie

1104
Solec Residence architekt Urszula Bielawska

Solec Residence architekt Urszula Bielawska

Sawa Apartments jako pierwszy deweloper branży mieszkaniowej w Polsce na dużą skalę wizualizuje mieszkania w technologii VR.

Tuż po zawieszeniu wiechy, a jeszcze przed stanem surowym zamkniętym, Sawa Apartments sprzedała 50 proc. apartamentów w luksusowym wielofunkcyjnym kompleksie Solec Residence przy ul. Solec 18/20 w Warszawie. Obecnie nie powstaje w stolicy żaden obiekt zbliżonej klasy.
11 maja na terenie budowy kompleksu po raz pierwszy nabywcy i potencjalni klienci mogli zobaczyć dopiero budowane apartamenty bardzo plastycznie i sugestywnie zwizualizowane w stanie ukończonym i urządzonym. Odbywa się to w rzeczywistości wirtualnej technologii VR.
Sawa Apartments przywiązuje olbrzymią wagę nie tylko do jakości swojego budownictwa i wysokogatunkowych materiałów budowlanych nie ingerujących w ekosystem, ale także do promowania ekologicznego stylu życia wśród swoich klientów. Goście środowego wydarzenia na Solcu mogli zapoznać się z modelami aut ekologicznych BMW specjalnie prezentowanymi na tę okazję przez dealera bawarskiego koncernu – firmę BMW Inchcape Motor. Zaprezentowano modele i3 z napędem elektrycznym oraz i8 z napędem hybrydowym. Trwają obecnie negocjacje Sawy Apartments z BMW Inchcape Motor w kwestii rozszerzenia współpracy, która mogłaby przynieść korzyści nabywcom apartamentów w Solcu Residence. Będzie tam stacja ładowania samochodów elektrycznych.
Jak podkreśla deweloper przez wiele lat cierpliwie i solennie zapracowano na ekologiczny i sportowy charakter apartamentowca na stołecznym Solcu. Począwszy od sześcioletniego procesu wyboru działki wśród aż czterech parków i innych terenów zielonych Powiśla, poprzez uzyskiwanie warunków zabudowy oraz pozwolenia na budowę, aż po projekt Solca Residence z najdoskonalszych, najszlachetniejszych materiałów budowlanych – zawsze przyświecała idea dobrego samopoczucia mieszkańców. Całości tego ekologicznego i sportowego ducha inwestycji dopełnia nie tylko stacja ładowania samochodów elektrycznych, jaka znajdzie się w tym obiekcie, ale także infrastruktura rekreacyjna apartamentowca w postaci 6-metrowej ścianki wspinaczkowej, pola golfowego i klubu fitness. Nieprzypadkowo zatem inwestycję tę finansuje Bank Ochrony Środowiska SA.
Solec Residence powstaje w najbardziej zielonej części stołecznego Śródmieścia. Otaczają go cztery tereny zielone: od zachodu park im. Janiny Porazińskiej, od południowego zachodu skwer Jerzego Janickiego, od południa 90-hektarowy zespół dużych układów ogrodowych w postaci parku marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego, od wschodu nadwiślański bulwar Flotylli Wiślanej.
Estetykę kompleksu Solec Residence komentuje Paweł Bogiel – kierownik kontraktu i budowy z ramienia Karmar SA, generalnego wykonawcy tego obiektu. Całą elewację stanowi elegancki, wysokogatunkowy kamień – wapień i granit. Już z zewnątrz zdecydowanie podnosi to klasę budynku. Każdy inżynier generalnego wykonawcy z dowolnej firmy budowlanej zauważy, kiedy deweloper oszczędza na materiałach, a kiedy nie. W inwestycji na Solcu oszczędności na jakości i elegancji nie ma. Na tle warszawskich apartamentowców Solec Residence zdecydowanie wyróżnia się szlachetną kamienną elewacją na całej powierzchni budynków. Podobnych budynków mieszkaniowych jest niewiele, a ten element w szczególności wpływa na ekskluzywną klasę budynku.
Stan surowy zamknięty Solec Residence osiągnie pod koniec czerwca po instalacji całej ślusarki aluminiowej i bram. Termin oddania całego obiektu deweloperowi przypada na przełom roku. Do tego czasu kompleks uzyska pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi nabywcy apartamentów i lokali użytkowych będą się wprowadzali na przełomie I i II kwartału przyszłego roku.

Sawa Apartments działa w kraju od roku 2002. Do chwili obecnej na terenie całej Polski firma zrealizowała wiele inwestycji mieszkaniowych w najbardziej prestiżowych dzielnicach stolicy i innych aglomeracji miejskich. O uniwersalizmie i dużym doświadczeniu firmy świadczy to, iż zajmuje się zarówno architekturą najnowocześniejszą, jak również rewitalizacją obiektów historycznych. Działalność firmy koncentruje się nie tylko na realizacji inwestycji deweloperskich. Spółka wspiera także swoich klientów w pozyskiwaniu finansowania i w aranżacji apartamentów.

Wiz. architekt Urszula Bielawska – Decoroom