Ambitne plany Ronsona

1479
Ronson Sakura

Ronson Sakura

Spółka Ronson Development wprowadza do sprzedaży i rozpoczyna budowę kilku inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Szczecinie.

Na przełom drugiego i trzeciego kwartału tego roku przewidziano rozpoczęcie budowy trzeciego etapu inwestycji Sakura, powstającej przy ul. Kłobudzkiej w Warszawie. Powstanie tam 145 mieszkań o powierzchni od 34 do 99 mkw. Ceny lokali w budynku, zaprojektowanym przez Chrzanowski Klepin Architekci, zaczynają się od 7,3 tys. zł za mkw. Inwestycja zostanie ukończona w trzecim kwartale 2015 roku.
Również na przełom drugiego i trzeciego kwartału deweloper zaplanował rozpoczęcie budowy kolejnego etapu osiedla Espresso przy ul. Jana Kazimierza w Warszawie. Powstaną w nim 142 mieszkania o powierzchni od 33 do 78 mkw. w cenach od 6,4 tys. zł za mkw. Osiedle zaprojektowała pracownia Archiplan.
Spółka posiada już nieprawomocne pozwolenie na budowę projektu Tamka przy ul. Tamka w Warszawie. Powstaną tam 64 lokale o powierzchni od 50 do 150 mkw. Budynek, dla którego właśnie pozyskiwany jest generalny wykonawca, będzie gotowy na początku 2015 roku. Ceny mieszkań będą wynosić o 11 do 16 tys. zł za mkw.
Ronson w październiku tego roku ruszy też z budową pierwszego etapu osiedla Moko, które powstanie przy ul. Magazynowej na Mokotowie. Na osiedlu, zaprojektowanym przez JEMS Architekci, powstaną 182 lokale o powierzchniach od 30 do 150 mkw. Ceny mkw. będą oscylować wokół 8 tys. zł. Spółka złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę dla tego projektu.
Natomiast we wrześniu rozpocznie się realizacja trzeciego etapu osiedla Verdis przy ul. Sowińskiego na Woli. W dwóch budynkach znajdzie się 146 lokali w cenach od 6,8 do 6,9 tys. zł za mkw.
W 2013 roku spółka może rozpocząć jeszcze budowę poznańskiego projektu Copernicus, wrocławskiego Impresio II oraz szczecińskiej Panoramiki II.
Deweloper posiada też w Warszawie grunt na rogu ulic Skierniewickiej i Wolskiej, gdzie powstać może ponad 100 mieszkań. Ich budowa rozpocznie się najprawdopodobniej na początku 2014 roku.
Spółka jest też w trakcie zakupu gruntu pod kolejną inwestycję na Ursynowie, która powstać ma w sąsiedztwie z jednego z przystanków metra.

Źródło: Eurobuld CEE