22,4 mln euro kredytu na realizację biurowca Park Rozwoju

1114
Park Rozwoju 03

Park Rozwoju 03

Spółka Echo Investment zawarła z Bankiem Zachodnim WBK SA umowę kredytową o wartości 22,4 mln euro. Uzyskane środki zostaną przeznaczone na realizację I etapu Parku Rozwoju – nowoczesnego kompleksu biurowego klasy A zlokalizowanego przy ul. Konstruktorskiej na warszawskim Mokotowie.

– Podpisanie tej umowy kredytowej to obopólny sukces, gdyż to pierwsza umowa dotycząca finansowania projektu zawarta przez naszą spółkę z tą szacowną instytucją bankową. Pomimo wcześniejszej, długoterminowej współpracy w innych obszarach rynku finansowego, nasze podmioty dotychczas nie działały wspólnie przy finansowaniu projektowym. Bank wybrał dobrze zlokalizowany kompleks biurowy w samym sercu Służewca, którego oddanie do eksploatacji potwierdzi doświadczenie i dobrą jakość projektów oferowanych przez Echo. Mam nadzieję, że kredyt dla Parku Rozwoju jest wstępem do udanej, długoterminowej współpracy przy finansowaniu kolejnych projektów nieruchomościowych – mówi Grzegorz Iwański, dyrektor Działu Finansowania Echo Investment.

Park Rozwoju składa się z dwóch budynków i zlokalizowanej w łączniku restauracji. Łączna powierzchnia kompleksu to 32.000 mkw. Budynki dysponować będą dwupoziomowym parkingiem podziemnym i parkingiem naziemnym oferującymi łącznie 740 miejsc postojowych. Na terenie kompleksu znajdą się strefy wypoczynku i rekreacji: dziedziniec z wodną kaskadą i kantyną, wewnętrzne place z wygodnymi ławkami, zielone tarasy na dachach i siłownia na świeżym powietrzu. Rowerzyści będą mieli do dyspozycji garaż ze stojakami oraz szatnie z prysznicami.
Inwestycja biurowa Echo Investment powstaje w południowej części Mokotowa, przy ulicy Konstruktorskiej 10. Lokalizacja zapewnia łatwy i szybki dojazd do lotniska Chopina, jak też do centrum miasta. Obiekt otacza znakomicie rozwinięta sieć komunikacji miejskiej – w pobliżu znajdują się dwie pętle tramwajowe i zajezdnia autobusowa. Wygodny dojazd samochodem zapewnia południowa obwodnica Warszawy i węzeł Marynarska
Projekt architektoniczny Parku Rozwoju powstał w pracowni JEMS Architekci. Zespół biurowy już na etapie projektowym otrzymał certyfikat BREEAM z oceną „Very Good” i najwyższym w tej kategorii wynikiem w Polsce – 67.83 proc. Park Rozwoju realizowany jest w dwóch etapach. Pierwszy zakończy w I kwartale 2014 roku Zakończenie drugiego etapu inwestycji zaplanowano na II kwartał 2015 roku. W styczniu br. firma Schneider Electric Polska wynajęła 7000 mkw. w Parku Rozwoju. W nowej siedzibie Schneider Electric Polska pracować będzie około 700 osób.