12 nowych najemców w katowickim Supersamie

1115
supersam katowice1

supersam katowice1

Do grona najemców Supersamu dołączyło dwanaście nowych marek, a wśród nich: Douglas, Top Secret, Strefa Diet, Hobby4Men, Paese Cosmetics, Passero, KIK i Mydlarnia u Franciszka. Natomiast Soki Na Zdrowie!, Dominet, X-Game oraz Coffee Can zajmą stoiska na pasażu galerii. Łączna powierzchnia nowych sklepów to ponad 1 200 mkw. Inwestorem obiektu jest Griffin Real Estate.

Ofertę handlową Supersamu poszerzą dobrze już znane butiki, ale także marki, które do tej pory nie były obecne w Katowicach. Wśród nich można wymienić: sklep z odzieżą, akcesoriami, zabawkami i artykułami gospodarstwa domowego KIK, akcesoria dla mężczyzn Hobby4Men oraz punkt z odżywkami i suplementami diety Pafoscan Sport, a dla klientów zainteresowanych zdrowym trybem życia w Supersamie pojawią się pierwsza w Katowicach Strefa Diet oraz Soki Na Zdrowie!
Komercjalizacja Supersamu jest na finiszu, w tej chwili do wynajęcia zostały tylko dwa małe lokale na poziomie -1. Zdaniem przedstawiciela Griffin dwanaście nowych umów to dowód na to, że Supersam jest atrakcyjnym obiektem dla najemców, zarówno wśród popularnych marek, ale także tych lokalnych. Założeniem Supersamu jest uzupełnienie już istniejącej oferty handlowej w obszarze ulicy Stawowej. Zważając na konkurencyjny rynek w Katowicach, obecny stan niemal pełnej komercjalizacji obiektu należy uznać za sukces.
Otwarcie nowego Supersamu zaplanowane jest na przełom września i października. Obecnie trwają prace wykończeniowe budynku. Na trzech kondygnacjach handlowych znajdzie się ponad 70 sklepów i punktów usługowo-handlowych. Do tej pory podpisane zostały umowy najmu m.in. z Monnari, New Look, Sports Direct, Reserved, Carry, Cropp, House, Mohito, Sinsay, marketem Aldi i drogerią Rossmann oraz Pepco, Home&You, EMPIK, SMYK i Silesia Jeans. W katowickim Supersamie zadebiutują także nowe marki m.in. A Tab, odzież młodzieżowa Szachownica, Textilmarket, moda włoska Piazza Di Moda Young czy Urban City z ofertą mody hip-hopowej.
W centrum przewidziano również strefę serwisową, spożywczo–gastronomiczną oraz usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Na wyższych piętrach zlokalizowane zostanie centrum fitness Pure Jatomi oraz 5 tys. mkw. powierzchni biurowej. Ostatnie kondygnacje zostaną przeznaczone na parking liczący około 400 miejsc. Łączna powierzchnia najmu to blisko 23 tys. mkw.
DH Supersam powstaje w śródmieściu Katowic, przy ul. Piotra Skargi 6, obok Dworca PKS, przy głównym węźle komunikacyjnym.