100 proc. sprzedanych apartamentów w inwestycji Kwartał Kamienic

1484
Kwartał Kamienic

Kwartał Kamienic

Spółka Inpro, jeden z największych trójmiejskich deweloperów, sprzedała wszystkie apartamenty w ramach luksusowej inwestycji Kwartał Kamienic w centrum Głównego Miasta Gdańsk. W sprzedaży pozostało już tylko 5 lokali użytkowych.

Kwartał Kamienic to kompleks apartamentów zaprojektowany przez prof. Antoniego Taraszkiewicza z Pracowni Projektowej FORT. Kompleks został wybudowany w samym sercu Głównego Miasta w Gdańsku, przy ulicach Szerokiej, Świętojańskiej i Tandety, naprzeciw kościoła św. Jana. Lokalizacja zapewnia również bliskość głównych połączeń komunikacyjnych.
Forma architektoniczna Kwartału Kamienic idealnie wkomponowuje się w otoczenie zabytkowych budynków. Poprzez swoją bryłę i wystrój elewacji nawiązuje do stylu historycznej zabudowy miasta, a jednocześnie nie przestaje być nowoczesną w charakterze. Przypomnieniem wiekowej tradycji miejskiej są zachowane dwie ściany magistralne od strony ulicy Szerokiej wyeksponowane w lokalu usługowym, w którym aktualnie znajduje się restauracja. Kamienice formują zamknięty czworobok, który stanowi wewnętrzny dziedziniec z zieloną przestrzenią oraz fontanną Neptuna projektu polskiego rzeźbiarza i rysownika, Tomasza Radziewicza.
Dla bezpieczeństwa obiekt wyposażony jest w biuro ochrony z zaawansowanym technologicznie 24-godzinnym monitoringiem. Do dyspozycji mieszkańców są również udogodnienia typu: sala fitness, sauna, siłownia oraz bilard z pokojem wypoczynkowym. Przy projektowaniu kompleksu Kwartału Kamienic zadbano również o dwupoziomowy parking podziemny oraz lokale usługowe, w których mieszczą się m.in. restauracje, kawiarnie, biuro podróży czy bank. Całość przypomina paryską zabudowę Le Halles, w której nowoczesność budynków nawiązuje do architektury starego Paryża.