100 pięter na 100 lecie

1443

1 grudnia w Gdańsku odbędzie się najprawdopodobniej najbardziej niesamowita akcja charytatywną w Polsce – Star Challenge.

Star Challenge jest pierwszym w Polsce Północnej wyścigiem po schodach. Areną wydarzenia będzie najwyższy budynek na Pomorzu – Olivia Star. Zawodnicy podejmą wyzwanie pokonania 34 pięter o łącznej liczbie 723 schodów.Rywalizacja odbędzie się w trzech kategoriach. Star Sprint, w którym zawodnicy ścigać się będą z poziomu zero, finiszując na 34. Star Ultra podczas którego do pokonania będzie 100 pięter na 100-lecie Niepodległości oraz OCR Games, czyli bieg przeszkodowy na krótkiej industrialnej trasie.


Celem wyścigu Star Challenge jest pomoc. Każdy, kto stanie na starcie i pokona poszczególne piętro Olivia Star wesprze tym samym podopiecznych Domu Dziecka pod egidą Fundacji Innowacji Społecznych. Uzyskana kwota pozwoli ufundować dzieciom stypendia sportowe i przekonać, że warto w śmiałych marzeniach sięgać gwiazd.

Skala trudności i wyjątkowość wyzwania Star Challenge sprawiają, że sportowe oblicze Gdańska nabierze nowego wymiaru, a dla biorących udział w rywalizacji śmiałków chwila startu stanie się wielką próbą charakteru i możliwości. Chcielibyśmy, by pierwsza edycja biegu spowodowała, że stanie się ono cyklicznym wydarzeniem sportowym, które w kolejnych latach przyciągnie na start najlepszych biegaczy świata. Będąc najlepszym preludium dla zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, sprawiając, że zadziała magia i spełnią się dziecięce marzenia.

Szczegółowe informacje znajdą Państwo na stronie internetowej wydarzenia http://www.starchallenge.pl/, oficjalnym profilu na FB https://www.facebook.com/events/307281409872176/ Więcej informacji:Dagmara Rybicka, Olivia Business Centre + 48 533 329 824

dagmara.rybicka@olivacentre.com