Xella Polska z nową ekologiczną siedzibą

1066
green wings 2

green wings 2

Xella Polska, prekursor innowacyjnych i ekologicznych materiałów budowlanych, zmienił adres głównej siedziby w Warszawie. W połowie września firma przeprowadziła się do ekologicznego biurowca GreenWings przy ul. 17 stycznia.

Nowa siedziba wpisuje się w filozofię przedsiębiorstwa, które we wszystkich aspektach swojej działalności stawia na zrównoważony rozwój.
Xella Polska to lider we wdrażaniu ekologicznych rozwiązań w budownictwie. Produkuje i dystrybuuje energooszczędne materiały budowlane Ytong, Silka i Multipor. „Zielone” rozwiązania stosowane są w firmie na każdym etapie produkcji, która jest całkowicie bezodpadowa. Xella promuje także ekologiczny styl życia czy to przy akcji zbierania folii na budowach, czy popularyzując energooszczędne rozwiązania poprzez szereg działań edukacyjnych skierowanych do klientów oraz młodzieży.
Dynamiczny rozwój firmy był przyczyną poszukiwania nowej siedziby głównej. Głównym kryterium wyboru nowego biura była – oprócz odpowiedniego komfortu pracy – również ekologiczność budynku. Szukano biurowców z certyfikatem BREEAM, a także o nowoczesnej i przyjaznej dla użytkowników architekturze.
Ostatecznie wybrano biurowiec GreenWings Offices przy ul. 17 stycznia 48. To inwestycja OKRE Development i dzieło renomowanej pracowni JEMS Architekci, która specjalizuje się w projektowaniu ekologicznych przestrzeni do pracy. Ten dwuskrzydłowy budynek klasy A oferuje łącznie na siedmiu kondygnacjach 10.850 m kw. powierzchni biurowej oraz 270 podziemnych miejsc parkingowych.
Metaliczny budynek, z charakterystycznymi „skrzydłami” łamaczy światła na szklanych elewacjach, zajmuje eksponowane miejsce. Biegnący po łuku obiekt wpisuje się w zakręt ulicy, a jego bryła widoczna jest z daleka.
Decyzję o wyborze tego biurowca przypieczętowała jego wysoka nota certyfikatu BREEAM na poziomie bardzo dobrym. Za GreenWings przemawiał również fakt, że znajduje się zaledwie 500 metrów od obecnej siedziby Xella Polska przy Pilchowickiej. Zarządowi zależało na pozostaniu w sąsiedztwie z racji przyzwyczajenia pracowników i partnerów przedsiębiorstwa. Zaważyła także bliskość lotniska im. Chopina – co ma duże znaczenie dla firmy będącej częścią międzynarodowej grupy, w której podróże i kontakty zagraniczne są stałym elementem pracy.
Wybór GreenWings na nową siedzibę Xella Polska argumentuje prezes zarządu firmy, Tomasz Kruppik:
Wysoka jakość, doskonałe wzornictwo i ekologiczne rozwiązania, to cechy przyświecające naszej firmie i produkowanym przez nas materiałom. Te same wartości reprezentuje biurowiec GreenWings należący do OKRE Development. Za tym budynkiem przemawiały nie tylko jego doskonałe parametry i przyjazna estetyka, ale również świetne położenie.
Przeprowadzka Xella Polska do GreenWings Offices nastąpiła w połowie września 2015 roku. Firma zajmuje ponad połowę wynajmowanego piętra, czyli ok. 1000 metrów kw. W negocjacjach najmu Xella była reprezentowana przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield.