Xcity Investment poszukuje inwestorów dla 7 nowych projektów

1144
Xcity Inv. logo

Xcity Inv. logo

Na przełomie września i października bieżącego roku Xcity Investment planuje uruchomić procedurę wyłaniania inwestorów w drodze rokowań dla projektów deweloperskich zlokalizowanych w 7 miastach. Inwestycje, o potencjalnej funkcji handlowej, zostaną zrealizowane na gruntach PKP S.A. w Bielsku-Białej, Elblągu, Kole, Koszalinie, Kutnie, Oleśnicy oraz Skarżysku-Kamiennej.

Wznawianie projektów zawieszonych w czerwcu 2016 r. było tylko kwestią czasu. Oczywiście musieliśmy zaktualizować nieco ich listę – dwie z trzech lokalizacji, które wcześniej wchodziły w postępowanie Małe Projekty Deweloperskie II, które zamierzamy uruchomić jako pierwsze zostały objęte rządowym programem Mieszkanie Plus – mówi Marek Chibowski, prezes zarządu Xcity Investment. – Uzyskaliśmy również zgodę od PKP S.A. na realizację 12 kolejnych projektów. Trwają teraz analizy i mam nadzieję, ze niedługo będziemy gotowi na uruchomienie nowych postępowań.

***
Spółka Xcity Investment została powołana z początkiem 2015 r. przez PKP S.A., a jej zadaniem jest identyfikacja i realizacja projektów deweloperskich na terenach kolejowych. Projekty realizowane przez Xcity Investment powstają w formule joint venture.
Obecnie spółka realizuje 7 projektów na różnym etapie zaawansowania. 5 projektów ma już wybranych współinwestorów: Warszawa Zachodnia z HB Reavis, Warszawa Gdańska z Ghelamco, Gdynia Międzytorze z Semeko Grupa Inwestycyjna oraz Mińsk Mazowiecki i Konin z Dekada Realty. Prowadzone są postępowania na wybór inwestorów dla realizacji 2 inwestycji w Warszawie – przy Alejach Jerozolimskich 140 oraz Szczęśliwickiej 62. Xcity Investment analizuje potencjał kolejnych lokalizacji oraz planuje rozszerzyć swoje portfolio o nowe projekty.