Wmurowano kamień węgielny pod biurowiec ASTORIA Premium Offices

1085
Astoria Premium Office

Astoria Premium Office

W samym centrum Warszawy, przy ul. Przeskok 2, wmurowano akt erekcyjny pod powstający biurowiec ASTORIA Premium Offices. Zakończenie budowy planowane jest na połowę przyszłego roku.

Spółka STRABAG Real Estate GmbH (SRE) świętowała niedawno wmurowanie kamienia węgielnego, aby upamiętnić powstający biurowiec ASTORIA Premium Offices. Jest to pierwszy projekt spółki STRABAG Real Estate w Polsce.
Akt erekcyjny podpisali zastępca prezydenta m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, dyrektor zarządzający w SRE Thomas Hohwieler i Michael Markart – inwestor odpowiedzialny za ten projekt oraz przedstawiciel generalnego wykonawcy spółki STRABAG, dyrektor Oddziału Warszawa i Region Wschód Jarosław Pelc.
Cała uroczystość odbyła się w części reprezentacyjnej budynku na parterze przy rotundzie biurowca. Niezwykle efektowna scenografia wydarzenia nawiązywała do elementów ekologicznych, które podkreślały charakter powstającego budynku.
– Tworząc biurowiec ASTORIA wykonaliśmy pierwszy krok na polskim rynku i zbudowaliśmy miejscowy zespół projektowy. Dlatego cieszę się, że mamy okazję pracować nad naszym projektem w tak wyjątkowym miejscu i tym samym przyczynić się do rozbudowy centrum Warszawy. Jednocześnie mamy nadzieję, że będzie to pomyślny początek naszej działalności w Polsce, ponieważ planujemy ją w przyszłości rozszerzyć. W zasadzie jesteśmy przekonani, że Polska stanie się jednym z naszych głównych rynków – powiedział Thomas Hohwieler, dyrektor zarządzający SRE.
– ASTORIA to supernowoczesny, przyjazny środowisku biurowiec o wyglądzie wpisującym się we współczesne standardy. Wygląd elewacji budynku z łatwością zmienia się z niemal w pełni oszklonej fasady po stronie Pałacu Kultury i Nauki w budynek wpisujący się w śródmiejski styl z charakterystycznymi oknami w części wschodniej. Tym samym budynek dopełnia obecnego wyglądu ulicy Szpitalnej i stanowi przedłużenie budynków mieszczących się przy placu Powstańców Warszawy – dodaje Michael Markart, inwestor odpowiedzialny za ten projekt w firmie SRE.
Astoria Premium Office kamien2
Architektura budynku przyciągnie uwagę przede wszystkim dzięki reprezentacyjnej, nowoczesnej fasadzie, którą cechować będą wysokiej jakości materiały, takie jak szkło, metal i kamień. Jednocześnie, poprzez delikatne zaznaczenie elementów stylowych nawiązujących do sąsiednich budynków, ASTORIA wpasuje się harmonijnie i płynnie w otoczenie.
Generalny wykonawca spółka STRABAG realizuje budowę biurowca zgodnie z założonym harmonogramem. 10-kondygnacyjny budynek o powierzchni całkowitej 18.200 mkw. powstaje w samym sercu stolicy, przy ulicy Przeskok 2, pomiędzy centrum biznesowym a Starym Miastem. Lokalizacja budynku w bliskiej odległości od stacji metra i SKM zapewni łatwe połączenie środkami komunikacji miejskiej, a podziemny parking na blisko 90 miejsc postojowych umożliwi dogodny dojazd samochodem. Zakończenie inwestycji zaplanowano na pierwsze półrocze 2016 r.
ASTORIA oferować będzie blisko 16.800 mkw. powierzchni biurowej i 1.400 mkw. powierzchni handlowej, do których poprowadzą dwa reprezentatywne hole wejściowe. Obok nowoczesnego wyposażenia, nieruchomość będzie cechowała elastyczna i efektywna powierzchnia biurowa, umożliwiająca użytkownikom różnorodne sposoby wykorzystania przestrzeni, tak w układzie pojedynczych pokoi, łączonych pomieszczeń biurowych, jak i w formie jako open space.
STRABAG Real Estate realizuje inwestycję według zasad zrównoważonego rozwoju i zgodnie z wymogami certyfikacji LEED na poziomie Gold. W powstającym obiekcie zostaną wykorzystane nowoczesne i energooszczędne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED i inteligentne systemy stropów aktywnych do regulowania temperatury (Concrete Core Tempering). Dzięki temu, koszty eksploatacji ASTORII będą znacznie niższe niż w przypadku „tradycyjnych” nieruchomości.

STRABAG Real Estate GmbH (SRE) należy do wiodących spółek w zakresie projektów deweloperskich w Niemczech oraz Europie i jest częścią STRABAG SE, europejskiego koncernu technologicznego z branży budowlanej, lidera w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii z silnym kapitałem własnym. Główna siedziba SRE mieści się w Kolonii, ale spółka posiada również liczne biura w najważniejszych pod względem gospodarczym miejscowościach w Niemczech, Austrii i Szwecji. Firma oferuje pełen zakres usług: od opracowywania koncepcji, poprzez planowanie, realizację i zarządzenie projektem. Kluczowym obszarem działalności firmy jest realizacja wielkopowierzchniowych obiektów handlowych. Przez 50 lat swojej działalności (od 1965 r.) SRE zrealizował projekty na kwotę przekraczającą 6 miliardów euro. Poza budynkami UPPER WEST w Berlinie i ASTORIA w Warszawie, Rundschau-Area we Frankfurcie i IQ w Hamburgu stanowią największe inwestycje spółki.