Wikana S.A. sprzedała Aria Park za 10,5 mln zł

1096
Aria Park Wikana

Aria Park Wikana

Deweloper Wikana S.A. pozyskał prawie 10,5 mln zł (netto) dzięki sprzedaży lubelskiej inwestycji pod nazwą Aria Park.

Transakcja została zawarta we czwartek, 27 listopada.
Sprzedając osiedle Aria Park udało nam się uzyskać rozsądną dla wszystkich stron transakcji cenę. Pozyskane w ten sposób środki znacząco poprawią wyniki finansowe spółki. Transakcja doskonale wpisuje się więc w naszą aktualną strategię. Obecnie trwa głęboki proces restrukturyzacji, który był niezbędny w związku z sytuacją, w jakiej spółka znajdowała się na przełomie 2013 i 2014 r. – mówi Sławomir Horbaczewski, prezes zarządu Wikana S.A.
W ramach procesu restrukturyzacji spółka dokonała już niezbędnych korekt w sporządzonych wcześniej sprawozdaniach finansowych, sięgając do prowadzonych ksiąg rachunkowych – dodaje Sławomir Horbaczewski. – Przede wszystkim jednak pozyskaliśmy do spółki nowych akcjonariuszy, kwalifikowanych inwestorów finansowych, a także dokonaliśmy weryfikacji struktury bilansu, w tym przeglądu posiadanych aktywów. Aktywa te są w dalszym ciągu systematycznie weryfikowane. W najbliższym czasie będziemy kontynuować proces zbycia aktywów niepowiązanych z głównym obszarem działalności spółki jakim jest wielorodzinna, mieszkaniowa działalność deweloperska.
Jak wyjaśnia prezes Wikany, podejmowane działania mają związek z dawnymi wydarzeniami w firmie.
W sytuacjach niezależnych od aktualnego zarządu spółki, takich jak konieczność spłaty poręczeń udzielonych w poprzednim okresie, niezbędne stało się także zbywanie nieruchomości, które w innej sytuacji mogłyby być wykorzystane w bieżącej działalności gospodarczej spółki – podkreśla Sławomir Horbaczewski.
Osiedle Aria Park to inwestycja, którą Wikana S.A. zamierzała zrealizować na półtorahektarowej działce przy ul. Koncertowej w Lublinie. Osiedle miało się z składać z około dwustu mieszkań zlokalizowanych w pięciokondygnacyjnych budynkach.
Grupa Kapitałowa Wikana zamierza skupić się na kontynuowaniu swoich pozostałych projektów.
Zasoby gruntów, jakimi obecnie dysponujemy są bardzo istotne i pozwalają na realizację znaczącej liczby mieszkań. W Lublinie kontynuujemy realizację Miasteczka Wikana, Osiedla Marina, Osiedla Sky House, czy też pojedynczych projektów, takich jak Oranżeria przy ul. Nowy Świat – mówi Sławomir Horbaczewski. – W najbliższym czasie będziemy również sukcesywnie i konsekwentnie zagospodarowywać zasoby gruntów, jakie posiadamy w tak istotnych miastach, jak Rzeszów, Zamość, Tarnobrzeg, Przemyśl, Krosno, Kraśnik, czy Piaseczno w aglomeracji warszawskiej, nie wspominając o innych, nieeksploatowanych jeszcze gruntach w samym Lublinie.