Wiecha na Osiedlu Europejskim w Gorzowie Wlkp

1120
Europejskie Budnex

Europejskie Budnex

Budynków na Osiedlu Europejskim w Gorzowie Wlkp przybywa i jest ich już tyle ile gwiazd na unijnej fladze, czyli dwanaście. Równolegle na dwóch z nich 11 i 12 zawisła wiecha. Jest to równoznaczne z zakończeniem prac konstrukcyjnych. Już pod koniec tego roku klucze do pierwszych 55 lokali trafią do przyszłych mieszkańców.

Realizowane obecnie etapy Osiedla Europejskiego położone są w kwartale otoczonym ulicami Londyńską i Wiedeńską. Cała inwestycja to praktycznie nowa dzielnica Gorzowa zaprojektowana w bezpośrednim sąsiedztwie rezerwatu przyrody „Gorzowskie Murawy”, który dla obecnie mieszkających na Osiedlu Europejskim stał się głównym terenem aktywnego wypoczynku. W realizowanych budynkach powstanie prawie 150 mieszkań dwu-, trzy- i czteropokojowych.
W obydwu budynkach zaprojektowaliśmy mieszkania o najbardziej poszukiwanych metrażach, czyli od 27 do 75 mkw. Choć jesteśmy na etapie wiechy, to przeszło 60 proc. lokali w każdym z obiektów jest już sprzedana – mówi Monika Golec z firmy Budnex. – Zainteresowanie tą lokalizacją jest na tyle duże, że niebawem planujemy uruchomić sprzedaż kolejnego etapu, który powstanie po sąsiedzku.
Jesienią tego roku zostanie oddany do użytku wysoki na 6 kondygnacji budynek przy ulicy Londyńskiej 7, który stanowi 11 etap osiedla. W budynku znajdą się trzy klatki, wyposażone w cichobieżne windy. W piwnicy inwestor zaplanował garaże jedno- i dwustanowiskowe. Przewidziany do oddania z początkiem przyszłego roku czteropiętrowy budynek nr 12 znajduje się przy ul. Wiedeńskiej 2. Złożą się na niego cztery klatki z cichobieżnymi windami obsługującymi również poziom hali garażowej. W obydwu inwestycjach klienci będą mieli możliwość zakupu komórki lokatorskiej zlokalizowanej na poziomie –1 lub na półpiętrze.
Ceny mieszkań zawierają się w przedziale 3600-3900 zł/m kw. brutto. Garaż jednostanowiskowy kosztuje 1470 zł/m kw., dwustanowiskowy – 1230 zł/m kw., komórka lokatorska w piwnicy – 860 zł/m kw., a komórka na półpiętrze – 1500 zł/m kw. brutto.
Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania w realizowanych przez Budnex inwestycjach posiadają balkony, z których największe sięgają nawet 15 mkw. Dodatkowo w budynku nr 11 i 12 do lokali znajdujących się na parterze przynależą tarasy o powierzchni od 11 do 48 mkw. Ten kawałek prywatnej przestrzeni na świeżym powietrzu klienci otrzymują w cenie mieszkania.
Zarówno dla przyszłych jak i obecnych mieszkańców osiedla ogromne znaczenie będą miały inwestycje, które zamierzają tu poczynić samorządowcy. Na działce przy ul. Wiedeńskiej i Brukselskiej powstanie przedszkole na 200 dzieci. Rozpoczęcie budowy placówki planowane jest przez lokalnych włodarzy jeszcze w tym roku. Na tę inwestycję magistrat wyda 7 mln zł. Docelowo w planach jest realizacja szkoły podstawowej, również na terenie osiedla.
Osiedle Europejskie to nie jedyna inwestycja, którą Budnex realizuje w swoim rodzinnym mieście. Równolegle w Gorzowie powstaje inny wielorodzinny projekt zlokalizowany w dzielnicy Górczyn. Przy placu Jana Pawła II realizowane są jednocześnie dwa budynki wielorodzinne, w których powstanie blisko 230 mieszkań.