Vistula Business Garden – nowy projekt biurowy na mapie Krakowa

1086
Vistula Business Garden

Vistula Business Garden

Spółka Vistula Business Garden przystąpiła do realizacji inwestycji biurowej w Krakowie – budynku Vistula Business Garden. Biurowiec będzie posiadał ponad 14.000 mkw. powierzchni biurowej.

Dzięki unikatowej lokalizacji obiektu, przy ulicy Marii Konopnickiej 31 – tuż przy Moście Grunwaldzkim i Bulwarach Wiślanych oraz w bezpośrednim sąsiedztwie hotelu Hilton Garden Inn – budynek oferować będzie biura z widokiem na Wawel jako jeden z nielicznych obiektów tego typu w Krakowie. Dział powierzchni biurowych CBRE został wybrany agentem wyłącznym inwestycji i odpowiadać będzie za przygotowanie oraz realizację strategii komercjalizacji i marketingu.
Vistula Business Garden to niepowtarzalny projekt na biurowej mapie Krakowa, który charakteryzuje się doskonałą lokalizacją, unikatowymi widokami oraz elastyczną aranżacją przestrzeni. Na sześciu kondygnacjach budynek oferować będzie nowoczesne powierzchnie biurowe o łącznej wielkości ponad 14.000 mkw. Przyjęty rozkład typowego piętra pozwala na aranżację powierzchni od jednego do czterech najemców, przy zachowaniu wysokiej efektywności wykorzystania przestrzeni dla najemcy. Maksymalna ilości przeszkleń w elewacji zapewnia każdemu piętru optymalny poziom doświetlenia. Projekt obecnie znajduje się w procesie certyfikacji BREEAM, na poziomie Very Good.
Jak ocenia Maciej Sikorski, prezes zarządu spółki Vistula Business Garden Vistula Business Garden to projekt biurowy, który łączy w sobie nowoczesną architekturę, doskonałą lokalizację oraz poprzez swoje atuty wspierać będzie najemców w ich strategii rozwoju. Celem inwestora było stworzenie miejsca przyjaznego pracownikom, dlatego przyłożono szczególną uwagę do rozwiązań i udogodnień podnoszących komfort codziennej pracy. Również sposób zagospodarowania otoczenia wokół budynku wspiera aktywny styl życia jego użytkowników.
Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była pracownia PRC Architekci, a generalnym wykonawcą jest firma RE-Bau.
Kamil Tyszkiewicz, zastępca dyrektora Działu Powierzchni Biurowych CBRE stwierdza:
Krakowski rynek biurowy odznacza się jednym z najniższych wskaźników powierzchni niewynajętych, dodatkowo Kraków uznawany jest za stolicę sektora BPO w Polsce, co naturalnie napędza zainteresowanie najemców wynajmem powierzchni. Dział powierzchni biurowych CBRE ma przyjemność odpowiadać za komercjalizację budynku Vistula Business Garden, z czego jestem niezwykle dumny. Jest to bardzo ciekawy koncept, który w naturalny sposób wpisuje się w obecne trendy dotyczące stylu pracy oraz aranżacji przestrzeni biurowych. To projekt o znakomitej lokalizacji, efektywnej przestrzeni i niezwykle przyjaznych rozwiązaniach architektonicznych.
Oddanie inwestycji planowane jest na III kwartał 2016 roku.