Victoria Dom pozyskała finansowanie na realizacje dwóch nowych inwestycji

1125
Viva Garden 3

Viva Garden 3

Warszawski deweloper zawarł dwie umowy kredytowe na łączną kwotę 28 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na finansowanie dwóch osiedli: Viva Garden 3 oraz Viva Garden 4, które powstaną w dzielnicy Białołęka.

Victoria Dom zawarła dwie umowy kredytu deweloperskiego obrotowego z Bankiem Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej do łącznej maksymalnej kwoty 28 mln zł. Środki z pierwszego kredytu w wysokości do 14 mln zł zostaną przeznaczone na realizację osiedla Viva Garden 3 powstającego w Warszawie w dzielnicy Białołęka przy ulicy Białołęckiej. Ostateczny termin spłaty zobowiązania ustalono na 31 grudnia 2018 r. Pieniądze z drugiego kredytu również w wysokości do 14 mln zł zostaną wykorzystane na finansowanie projektu Viva Garden 4, który jest planowany w pobliżu poprzedniej inwestycji. Ostateczna spłata drugiego kredytu powinna nastąpić do 31 grudnia 2019 r. Oba kredyty są oprocentowane stawką WIBOR 1M oraz marżą banku.
Sytuacja na warszawskim rynku deweloperskim jest bardzo dobra. Utrzymuje się duże zapotrzebowanie ze strony klientów na mieszkania w ramach nowych inwestycji. Chcemy to wykorzystać. Pozyskane środki pozwolą nam realizować naszą strategię zorientowaną na stałe zwiększanie skali działania – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.
Oferta osiedla Viva Garden 3 została wprowadzona do sprzedaży w czerwcu tego roku. W ramach osiedla powstaną trzy budynki w niskiej 3-piętrowej zabudowie. Inwestycja oferuje łącznie 91 mieszkań. Oddanie do użytkowania budynków planowane jest na pierwszy kwartał 2018 r.
W tym roku warszawski deweloper wprowadził do oferty i rozpoczął realizację już łącznie czterech nowych projektów. Pierwszym z nich było Osiedle Bravo, które powstaje na warszawskiej Woli i dostarczy łącznie 167 mieszkań. W czerwcu oferta spółki została poszerzona także o 113 mieszkań jakie będą dostępne na Osiedlu Classic IV na warszawskim Tarchominie. Pod koniec czerwca uruchomiono również budowę Osiedla Verba ze 136 lokalami na terenie dzielnicy Praga. W ramach tych czterech inwestycji Victoria Dom od początku roku wprowadziła już do sprzedaży łącznie 507 mieszkań.
W planie mamy wprowadzanie do oferty kolejnych projektów. Jednym z nich jest osiedle Viva Garden 4, na budowę którego właśnie pozyskaliśmy finansowanie – dodał Waldemar Wasiluk.