UPS wmurowuje kamień węgielny pod budowę centrum przeładunkowego w Strykowie

1039
Strykow centrum przeladunkowe UPS

Strykow centrum przeladunkowe UPS

Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych w Polsce poinformował o uroczystej inauguracji budowy nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie.

W oficjalnej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele inwestora, władz lokalnych oraz firmy Panattoni Europe, która jest odpowiedzialna za realizację tej inwestycji dla UPS. Otwarcie obiektu w Strykowie, które będzie miało łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego to wydarzenie przełomowe w 13-letniej historii UPS w Polsce. Stanowi ono odzwierciedlenie naszej silnie rozwijającej się sieci logistycznej – powiedział Piotr Sitarek, dyrektor generalny UPS Polska.Nieprzerwanie dostrzegamy duży potencjał wzrostu w naszym kraju. Co ważne, po zakończeniu tej inwestycji będziemy mogli świadczyć usługi jeszcze wyższej jakości oraz jeszcze lepiej łączyć polskich klientów z rynkami na całym świecie.
Nowy obiekt w Strykowie, będący jednoczenie największym tego typu projektem w historii firmy realizowanym w Europie Środkowo-Wschodniej, będzie łączył w sobie funkcjonalność centrum przeładunkowego oraz oddziału dystrybucyjnego dla przesyłek o różnej wielkości, tak aby na bieżąco zaspokajać rosnące potrzeby rynku. Będzie on miał łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., co stanowi równowartość dwóch pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej. Centrum zostanie wyposażone w najnowocześniejszą technologię, która pozwoli na sortowanie 15 tys. paczek na godzinę.
Obiekt Panattoni Europe dla UPS Polska w Strykowie powstaje w strategicznej lokalizacji dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej. Dowodzić temu może centralne położenie w kraju i bliskość najważniejszych szlaków komunikacyjnych – węzła autostrady A2, a także drogi 71 w pobliżu krajowej trasy 14. Wybór naszej lokalizacji przez lidera branży, którym jest firma UPS, świadczyć może o rozumieniu przez nas potrzeb firm przewozowych – powiedział Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający na Polskę Zachodnią, Panattoni Europe.To rozumienie poparte jest wieloletnim doświadczaniem Panattoni w realizacjach inwestycji dla branży kurierskiej, co doceniła firma UPS, a za co jesteśmy wdzięczni.