Unidevelopment zrealizuje w Poznaniu kolejne etapy osiedla Czarnieckiego

1082
Czarnieckiego 002

Czarnieckiego 002

Spółka Unidevelopment S.A. podpisała przedwstępną umowę zakupu nieruchomości w poznańskiej dzielnicy Wilda, na której zrealizuje II i III etap osiedla Czarnieckiego. Firma planuje wprowadzić do sprzedaży kolejne mieszkania w tej inwestycji w styczniu 2015 roku.

Pozwoli to uzupełnić ofertę, która cieszy się z ogromnym zainteresowaniem klientów.
Unidevelopment S.A. podpisała 26 listopada 2014 roku warunkową umowę przedwstępną zakupu prawa użytkowania wieczystego nieruchomości zlokalizowanej przy ul. Czarnieckiego i Roboczej w Poznaniu. Firma nabędzie prawo do nieruchomości pod warunkiem, że prezydent Poznania nie skorzysta z przysługującego mu prawa pierwokupu.
Nieruchomość posiada prawomocne pozwolenie na budowę dla zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami w parterze i parkingiem podziemnym. Dzięki tej transakcji spółka zrealizuje II i III etap osiedla, w których powstanie łącznie 340 mieszkań. Projekt przy ul. Czarnieckiego jest największą do tej pory inwestycją Unidevelopment S.A., liczącą w sumie ponad 480 lokali.
Ogromna popularność pierwszego etapu osiedla Czarnieckiego potwierdziła, że inwestycja doskonale spełnia oczekiwania klientów. Spośród 185 mieszkań, które do tej pory powstały, sprzedaliśmy już ponad 80 procent. Wolnych lokali pozostało niespełna 30. Dzięki uruchomieniu realizacji kolejnych etapów, będziemy mogli uzupełnić ofertę mieszkań na poznańskim rynku – mówi Zbigniew Gościcki, prezes zarządu Unidevelopment S.A.
Pierwszy etap osiedla Czernieckiego zostanie oddany do użytkowania jeszcze w tym roku. Zgodnie z harmonogramem przyjętym przez Unidevelopment S.A. realizacja drugiego ruszy już w grudniu i potrwa do końca przyszłego roku. Metraże mieszkań w tej części osiedla wyniosą od 29 do 73 mkw. Budowa III etapu planowana jest na 2015 rok. Podobnie jak dotychczasowa część inwestycji, tak i kolejne będą składały się z pięciopiętrowych budynków oraz parkingu podziemnego. Całe osiedle zostanie ogrodzone, wyposażone w nowoczesny system monitoringu i przystosowane do całodobowej ochrony. Projekt przewiduje też stworzenie na patio przyjaznej przestrzeni z zielenią, miejscami wypoczynku i placem zabaw dla dzieci.
Jedną z najważniejszych cech osiedla, które zachęcają klientów do zakupu mieszkań jest z pewnością jego doskonała lokalizacja. Położone jest ono w północnej części dzielnicy Wilda, oddalonej zaledwie o kilkanaście minut drogi od samego serca Poznania – Starego Rynku. W pobliżu realizowanej inwestycji działa galeria handlowa Poznań City Center, a nieco dalej Centrum Sztuki i Biznesu Stary Browar. Dodatkowym atutem osiedla jest dobry dostęp do infrastruktury miejskiej. W pobliżu przebiegają trasy linii autobusowych i tramwajowych. Łatwo też dostać się stąd na dworzec PKP i PKS Poznań Główny. Przyszli mieszkańcy będą mogli korzystać z pobliskich pływalni, kina, a także wszystkie niezbędnych sklepów i usług.
Kolejnym czynnikiem przyciągającym na osiedle Czarnieckiego osoby poszukujące nowych nieruchomości są korzystne ceny. Większość mieszkań w pierwszym etapie spełniała kryteria cenowe wymagane do uzyskania dopłaty w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Podobnie będzie w przypadku drugiego etapu, w którym stawki będą rozpoczynały się od 5.200. zł/mkw. Sprzedaż mieszkań na osiedlu Czarnieckiego prowadzi poznański partner spółki Unidevelopment S.A., pełniący funkcję inwestora zastępczego – deweloper Monday Development S.A. Szczegółowe informacje na temat inwestycji można uzyskać w biurze tej firmy, przy ul. Piątkowskiej 115 w Poznaniu.

***********

Unidevelopment S.A. jest deweloperem o wieloletnim doświadczeniu i ugruntowanej pozycji na rynku budownictwa mieszkaniowego Warszawy i Poznania. Firma posiada również doświadczenie w realizacji powierzchni komercyjnych. Unidevelopment należy do notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie Grupy Unibep. Jest także członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego.