Trwa komercjalizacja Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja

1082
Sukcesja-centrum-handlowe-lodz

Sukcesja-centrum-handlowe-lodz

Zespoły Savills i Fabryki Biznesu, inwestora, prowadzą komercjalizację Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja w Łodzi. Ruszyły też prace budowlane.

 

Na powyżej 51 tys. mkw. powierzchni najmu, około 121 tys. mkw. powierzchni użytkowej i 3,2 ha terenu powstają m.in. nowoczesna galeria handlowa z food courtem, duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna z multipleksem i dwupoziomowy parking na ponad 1000 samochodów. Strefę zasięgu zamieszkuje 900 tys. osób. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2014 roku.
Sukcesja jest budowana w jednym z najprężniej rozwijających się rejonów Łodzi, blisko ścisłego centrum miasta, Międzynarodowych Targów Łódzkich, kampusu Politechniki Łódzkiej i drogi krajowej nr 1. Ma być pierwszym w regionie w pełni zielonym obiektem handlowo-rozrywkowym, nie tylko terenem robienia zakupów, ale przede wszystkim, tętniącym na co dzień życiem miejscem spędzania wolnego czasu. Inwestor postawił na dużą funkcjonalność, m.in. czytelną komunikację i wygodne parkingi o łatwym systemie identyfikacji miejsc. Zaplanowano również liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi.
Wśród najemców są między innymi: LPP SA (salony odzieżowe Reserved, Mohito, Cropp, House oraz nowej marki Sinsay), Pure Health & Fitness (jeden z największych w Polsce klubów Pure Jatomi Fitness), Helios SA (9-salowe kino wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt nagłaśniający i projektory cyfrowe umożliwiające pokazy filmów 3D), Rossmann (drogeria), LPP TEX SA (sklep Home & You z artykułami do dekoracji wnętrz), Top Secret (odzież), Lodziarnie Firmowe Grycan, firma Ania Kruk (biżuteria) i Cukiernia Sowa. Na zaawansowanym etapie są negocjacje z kolejnymi najemcami.
Tymczasem spółka Mirbud – generalny wykonawca centrum handlowego Sukcesja – podpisał umowę z podwykonawcą, opolską firmą Atrium. Jej zadaniem będzie kompleksowe wykonanie konstrukcji żelbetowej. Prace rozpoczną się w połowie kwietnia, a zakończą z końcem października tego roku. Za swoją pracę Atrium otrzyma ponad 28,4 mln zł brutto. Jak informował inwestor obiektu ­– firma Fabryka Biznesu – generalny wykonawca zaczął właśnie budowę płyty fundamentowej, która ma być gotowa w maju. W kolejnych miesiącach będą wznoszone ściany i stropy poszczególnych kondygnacji, w grudniu natomiast obiekt znajdzie się pod dachem. Na sezon zimowy 2013/2014 zaplanowane są prace wewnątrz.