Świerkowa Aleja w Zamościu – najnowszy budynek z pozwoleniem na użytkowanie

1145
Swierkowa Aleja - etap VI

 Swierkowa Aleja - etap VI

Osiedle Świerkowa Aleja położone przy ul. Młyńskiej w Zamościu powiększyło się o kolejny budynek gotowy do zamieszkania. Szósty etap inwestycji realizowanej przez dewelopera Wikana S.A. otrzymał właśnie pozwolenie na użytkowanie.

Świerkowa Aleja to malownicze osiedle zlokalizowane w dzielnicy Nowe Miasto. Składa się z trzypiętrowych budynków wielorodzinnych, otoczonych świerkowymi drzewami. W najnowszym spośród nich powstało 50 mieszkań o zróżnicowanych rozkładach i metrażach.
Zdaniem Roberta Pydzika, prezesa zarządu Wikana S.A. osiedle realizowane w Zamościu, wyróżnia się połączeniem wysokiej jakości i przystępnej ceny. Dostępne tutaj mieszkania są zatem również propozycją dla młodych osób, które są zainteresowane zakupem lokalu z rządową dopłatą.
Najmniejsze mieszkania w nowym budynku mają 35, a największe 78 mkw. powierzchni. Każde z nich posiada balkon. Do mieszkań przynależą także komórki lokatorskie usytuowane na kondygnacji podziemnej, w sąsiedztwie wielostanowiskowego garażu.
Ponadto na parterze powstało sześć lokali usługowych o powierzchni od 36 do 51 mkw. Łatwy dostęp do nich zapewniają odrębne wejścia, usytuowane po zewnętrznej stronie budynku. Dzięki takiemu rozwiązaniu strefa mieszkalna zachowuje autonomiczny charakter wobec części komercyjnej budynku.
Na osiedlu Świerkowa Aleja znajdziemy starannie zagospodarowane otoczenie. Oświetlone alejki spacerowe z ławeczkami, zadbana zieleń oraz place zabaw nadają całemu kompleksowi przyjazny, kameralny charakter.
Niebawem rozpocznie się realizacja siódmego i zarazem ostatniego budynku wchodzącego w skład osiedla. Inwestor otrzymał już pozwolenie na jego budowę. Obecnie trwa procedura wyboru generalnego wykonawcy, a planowany termin rozpoczęcia prac to III kwartał bieżącego roku.