Starołęcka Dolina na półmetku

1063
Starołęcka Dolina 3

Starołęcka Dolina 3

Starołęcka Dolina to najnowsza poznańska inwestycja firmy Budnex. Deweloper przy ul. Śliskiej realizuje dwa budynki mieszkalne ze 105 lokalami. Prace nad nimi są już bardzo zaawansowane, a niebawem zostanie otwarte biuro sprzedaży na terenie osiedla.

Starołęcka Dolina to projekt mieszkaniowy, który ma realną szansę tchnąć nowego ducha w tę część Poznania, a zarazem stanowi jedną z większych planowanych inwestycji deweloperskich w stolicy Wielkopolski. W czterech etapach powstanie tu łącznie pięć budynków wielorodzinnych z blisko 600 mieszkaniami.
Właśnie rozpoczyna się sprzedaż mieszkań w inwestycji przy ul. Śliskiej. Jak mówi Monika Golec z firmy Budnex deweloperowi bardzo zależało na tym by klienci mogli zobaczyć budynki na zaawansowanym etapie realizacji i sprawdzić jak już niebawem będzie wyglądała ta część Starołęki w nowej odsłonie. Obecnie powstają dwa spośród pięciu planowanych budynków. W pierwszym etapie dostępnych będzie 105 mieszkań o powierzchni od 34 do 73,5 mkw. Lokale w Starołęckiej Dolinie oferowane są od 5600 zł brutto za mkw.
Deweloper daje również możliwość łączenie lokali na życzenie klienta. W ten sposób można zaaranżować większe mieszkania o powierzchni od 72 do nawet 145 mkw. Obecnie na budynkach wykonywana jest elewacja, a wewnątrz prowadzone są prace instalacyjne. Na terenie inwestycji będzie działać również biuro sprzedaży, dostępne dla klientów po wcześniejszym umówieniu się. Przewidziany termin zakończenia realizacji pierwszego etapu Osiedla Starołęcka Dolina to trzeci kwartał 2017 roku.
To, co wyróżnia zabudowania Starołęckiej Doliny to architektura budynków z wysuwającymi się na pierwszy plan przestronnymi balkonami, o powierzchni od 6 do nawet 30 mkw. Budynki zostaną wyposażone w ciche windy, a także instalację domofonową, internetową i telewizyjną. W przyziemiu inwestycji powstaną jednostanowiskowe garaże, a w pierwszym z budynków również lokal usługowy liczący sobie 280 mkw. W ramach budowy osiedla deweloper zmodernizuje również drogę dojazdową do inwestycji od strony ul. Maya.
Warto też przypomnieć, że włodarze miasta planują do 2018 roku przedłużyć linię tramwajową z ronda Żegrze do projektowanej pętli tramwajowej przy ul. Falistej, co zdecydowanie poprawi dostęp do komunikacji miejskiej obecnym i przyszłym mieszkańcom tej części Starołęki. Osiedle Starołęcka Dolina to nie pierwsze budynki wielorodzinne gorzowskiego dewelopera w Poznaniu. Firma Budnex wybudowała również inwestycje na Osiedlu Stefana Batorego i przy ul. Wojskowej. Od 2010 roku deweloper realizuje Os. Zacisze w Zalasewie koło Swarzędza. Do tej pory powstało tam blisko 400 mieszkań. Kolejnych 250 zostanie oddanych do użytku do końca 2017 roku.