Stacja Kazimierz z wiechą

1109
Stacja Kazimierz wiecha 3

Stacja Kazimierz wiecha 3

Grupa Waryński i Polnord wraz z generalnym wykonawcą firmą Budimex zawiesili wiechę na pierwszym etapie inwestycji Stacja Kazimierz. Nowe osiedle mieszkaniowe będzie gotowe na przyjęcie lokatorów w I kw. 2016 r.

25 czerwca br., po niespełna ośmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy, generalny wykonawca inwestycji Stacja Kazimierz – firma Budimex symbolicznym zawieszeniem wiechy na ostatniej kondygnacji obiektu, uroczyście zakończył kolejny etap prac budowlanych. W pierwszej fazie kompleksu mieszkaniowego realizowanego w ramach nowoczesnego projektu Grupy Waryński i Polnordu powstały kaskadowe budynki, skupione wokół wydzielonego wewnętrznego patio, w których znajdzie się 179 lokali mieszkalnych. W obiekcie sfinalizowano już realizację wszystkich kondygnacji oraz rozpoczęto prace wykończeniowe.
Zdaniem Jarosława Jankowskiego, prezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa Stacja Kazimierz jest projektem, który ze względu na zastosowane rozwiązania architektoniczne i unikalny industrialny charakter, będzie wyróżniał się na mieszkaniowej mapie warszawskiej Woli. W miejscu dawnych hal montażowych Zakładów Waryńskiego powstają obecnie nowoczesne i dopracowane architektonicznie budynki mieszkalne. Przemiana tych terenów i realizacja Stacji Kazimierz doskonale odzwierciedlają zmiany, jakie w ostatnich latach zaszły również w tej firmie. Pozytywne efekty realizacji nowej strategii dostrzegane są już dziś.
Pierwszy etap inwestycji Stacja Kazimierz obejmuje realizację kompleksu budynków o zróżnicowanej wysokości, w których znajdzie się 179 mieszkań o powierzchni od 27 do 91 m kw. oraz 5 lokali handlowo-usługowych. Wśród mieszkań zaplanowanych w modernistycznych budynkach Stacji Kazimierz znajdą się zarówno kawalerki, niewielkie mieszkania 2-pokojowe, jak i 3-, 4- i 5-pokojowe apartamenty. Wszystkie mieszkania na piętrach posiadają balkony lub loggie, a mieszkania na parterze ogródki. Co istotne, lokale oferowane w inwestycji oparte są na planach kwadratu i prostokąta, dzięki czemu istnieje możliwość ich swobodnej i niemal nieograniczonej aranżacji. Jest to jeden z czynników, który wpływa na duże zainteresowanie klientów mieszkaniami w tej fazie projektu. Dotychczas swoich nabywców znalazło już ponad 80 proc. lokali tego etapu.
Zakończenie budowy pierwszego etapu inwestycji Stacja Kazimierz zaplanowano na I kw. 2016 r. Docelowo,
w ramach całego projektu powstanie 680 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 42 tys. m kw.