Skyliner będzie kosztował ponad 100 mln euro

1089
Skyliner

Skyliner

Firma Karimpol buduje przy Rondzie Daszyńskiego w Warszawie swój największy projekt w Europie Środkowo-Wschodniej. Na działce wykonano już prace ziemne oraz ściany szczelinowe do głębokości 33 metrów, które zabezpieczają teren.

Rozpoczęcie realizacji części naziemnej budynku jest planowane w tym roku.
– Wszystkie pozwolenia już mamy. Obecnie przygotowujemy dokumentację przetargową na poszczególne etapy budowy części naziemnej. Przewidujemy 30 miesięcy prac budowlanych, a więc najemcy będą mogli się wprowadzić w 2019 r. Nie mamy jeszcze podpisanych umów przednajmu, ani wybranej agencji, która miałaby się zająć komercjalizacją – mówi Harald Jeschek, partner zarządzający grupy Karimpol. Dodaje, że orientacyjny koszt budowy szacowany jest na ponad 100 mln euro.

Wola atrakcyjna dla inwestorów

Jest to dziewiąta inwestycja dewelopera w Warszawie. Budynek zaoferuje blisko 44 tys. mkw. powierzchni najmu. Osiągnie wysokość 195 metrów. Będzie się składać z 30 poziomów biurowych oraz czterech przeznaczonych na cele handlowo-usługowe. Na ponad 3 tys. mkw. znajdą się m.in. sklepy, restauracje, kawiarnie, fitness, czy show roomy znanych marek. Dodatkowo na wysokości 165 m są planowane dwa poziomy Skybaru.
Wybór Woli jako miejsca naszego flagowego projektu był naturalny. Potencjał tej dzielnicy został już odkryty przez deweloperów i wkrótce stanie się ona jednym z najbardziej prestiżowych rejonów biznesowych Warszawy – uważa Harald Jeschek. Podkreśla, że to głównie zasługa drugiej linii metra.
Recepcję biurowca od wejścia do stacji metra będzie dzielić tylko siedem metrów. Wjazd na pięciopoziomowy parking mieszczący 428 samochodów osobowych przewidziano z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także 500 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.
Wśród kluczowych aspektów ekologicznych projektanci zastosowali m.in. fasady z materiałów redukujących nadmierne przegrzanie oraz utratę ciepła, wykorzystanie wód deszczowych do podlewania roślin, czy wentylację z systemem odzyskiwania ciepła. Ponadto budynek będzie zasilany odnawialnymi źródłami energii, na dachu zostaną zainstalowane panele solarne.

Deptak do trzeciego piętra

Wieżowiec został zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski.
– Skyliner stanowi dominantę na Rondzie Daszyńskiego, dlatego projektowaliśmy go z myślą o reprezentacyjnej funkcji, którą będzie pełnił – mówi Michał Sadowski z biura APA Wojciechowski.W budynek wkomponowaliśmy szerokie schody, które z poziomu lobby będą pięły się aż do trzeciego piętra stanowiąc pewnego rodzaju deptak dla części handlowo-usługowej dostępny zarówno z zewnątrz, jak i z wewnątrz budynku. Dzięki temu będzie on stanowił strefę relaksu dla pracowników i mieszkańców Warszawy. Wieża Skylinera jest skręcona względem bazy, nie tylko dlatego aby nadać budynkowi dynamiczny kształt, ale także po to, żeby uzyskać możliwość bezszprosowego połączenia okien we wszystkich narożnikach budynku. Co za tym idzie, każdy pokój narożny będzie miał piękny widok na miasto, nieograniczany przez żaden element konstrukcyjny. To unikatowe rozwiązanie. Zadbaliśmy także o czytelną komunikację przy projektowaniu wind. Wykorzystaliśmy system wind dedykowanych, które z poziomu parteru będą wozić pracowników na wybrane piętro bez konieczności przesiadania się w możliwie optymalnym czasie – dodaje.

Źródło: Propertynews.pl